Apartament na sprzedaż nad morzem - gdzie najlepiej wybrać?

Na wynajem lub do użytku własnego - z tych dwóch powodów najczęściej kupujemy nieruchomości nad morzem. Własny apartament przy plaży to dziś alternatywa dla wyjazdów do zagranicznych kurortów. Tylko gdzie wybrać nieruchomość na sprzedaż, by w pełni cieszyć się jej walorami?

Dom na sprzedaż w pobliżu plaży, działka z widokiem na morze czy mieszkanie w lesie przy plaży - ofert atrakcyjnych nieruchomości na sprzedaż jest wiele. Okazuje się, że spośród wszystkich najbardziej opłacalne są apartamenty. Przez apartament rozumie się luksusowy lokal o powierzchni około 100 mkw. Kuchnia, salon, dwie sypialnie z łazienkami, łazienka ogólna, garderoby, gabinet oraz pralnia to pomieszczenia, które muszą znaleźć się w przestrzeni apartamentu. Przeszukując oferty sprzedaży nieruchomości nad morzem szybko można natrafić na ogłoszenia, w których już 30-metrowe mieszkanie czy kawalerka po remoncie są określane mianem apartamentu. Niestety, ale jest to zwykłe nadużycie, stosowane dla przyciągnięcia uwagi.

Klientami kupującymi nadmorskie domy, apartamenty czy mieszkania są zarówno osoby młode, rodziny z dziećmi jak i dojrzali inwestorzy - tak naprawdę nie ma zasady co do wieku. Miejscowości, które w ostatnim czasie cieszą się szczególnym uznaniem osób poszukujących nieruchomości na sprzedaż, dzielą się na dwie grupy: te spokojne rzadziej odwiedzane przez gości oraz te uczęszczane, popularne wśród turystów. Do pierwszej grupy należą m.in.: Sułomino, Zastań, Mielno, Rogowo, Trzęsacz czy Wisełka. Te miasteczka i wsie to prawdziwe oazy spokoju. Tu można uciec od codziennego zgiełku i poświęcić się relaksowi z dala od ludzi, jedynie w otoczeniu natury. Oczywiście, w tych miejscowościach działają bazy noclegowe i turyści również chętnie tu zaglądają. Nie jest to jednak natężenie, które mogłoby zaburzyć letni odpoczynek. Dzięki temu są to doskonałe miejsca na inwestycję w apartament na użytek własny.

Druga grupa miejscowości to: Dziwnów, Dziwnówek, Pobierowo, Międzyzdroje czy Mielno. Te kurorty w ciągu lata przyjmują nawet kilka milionów amatorów nadmorskich wakacji. W sezonie letnim pensjonaty, hotele i apartamenty przeżywają prawdziwe oblężenie. To właśnie tu warto inwestować w nieruchomości na wynajem. Zarobki jakie można osiągnąć stawiając na Dziwnów czy Mielno to suma wielu czynników - atrakcyjności lokalu, właściwego zaprezentowania oferty turystom, czy kosztów utrzymania nieruchomości. Przeciętnie można liczyć, że zyski wynoszą od 25 do 40 tys. zł za sezon. Prawa wynajmującego nadmorski apartament czy mieszkanie są takie same jak prawa wynajmującego lokal w mieście. Od lokatora można pobrać kaucję, jeśli jest to wynajem długoterminowy w trakcie trwania umowy można podwyższyć czynsz czy wypowiedzieć umowę.

Niezależnie od preferencji, szykując się do inwestycyjni w nieruchomość nad morzem najlepiej skorzystać z usług agencji nieruchomości. Baza lokali i profesjonalne doradztwo z całą pewnością przyspieszą wybór i transakcję. Co najważniejsze sprawią, że będzie ona pewna i bezpieczna.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce