Biuro nieruchomości w Szczecinie - jak wygląda praca w nowej rzeczywistości?

Ostatnie miesiące zweryfikowały działalność wielu firm. Jedne wycofały się z rynku, inne wręcz przeciwnie - wdrożyły nowe rozwiązania i poszły krok dalej. Dotyczy to również branży nieruchomości. Po pierwszych tygodniach pandemii agencje musiały zaakceptować nową rzeczywistość.

A w niej jedne biura zdecydowały się na wstrzymanie działalności, inne ją ograniczyły lub kontynuowały z zachowaniem dodatkowych zasad bezpieczeństwa. Okazuje się jednak, że agencje, które podjęły ryzyko i zostały na rynku, dziś mogą mówić o wyprzedzeniu konkurencji. Zawdzięczają to nie tylko wzmożonej pracy, ale przede wszystkim postawieniu na nowe technologie. - Wideokonferencja zamiast spotkania, wirtualny spacer po nieruchomości zamiast klasycznej prezentacji domu i elektroniczne podpisywanie dokumentów zamiast standardowej wymiany wydruków. Do tego szkolenia pracowników i podnoszenie ich kompetencji w zakresie nowych możliwości. O ile w marcu można było mówić, że są to działania “chwilowe”, dziś już wiadomo, że są to działania, które nawet po zażegnaniu pandemii będą chętnie wykorzystywane przez klientów.

Spore wątpliwości budziło również utrzymanie cen nieruchomości. Jednak firmy poradziły sobie i z tym. Bo choć rzeczywiście ceny przestały rosnąć, to nie zaczęły spadać. Podobnie jak samo zainteresowanie kupnem i sprzedażą domów. W pierwszych tygodniach marca rzeczywiście obroty na chwilę zastygły, jednak po chwili ruszyły a do tego to uruchomiły się inne sektory. Działki nad morzem, apartamenty nad morzem, mieszkania oraz domy nad morzem - to nieruchomości, które w ostatnim czasie cieszą się największą popularnością. Pewną niepewność budzi okres jesienny ze względu na ograniczenia w przyznawaniu kredytów przez banki, jednak na tę chwilę agencje mogą działać spokojnie.

Z kłopotami natomiast nadal mierzą się właściciele mieszkań i apartamentów na wynajem krótkoterminowy, którzy nie zdecydowali się na przekształcenie działalności w najem długoterminowy na czas lockdownu. Podobna sytuacja dotyczy nieruchomości komercyjnych, które w tym czasie nie cieszą się za dużym zainteresowaniem ze względu na spore ryzyko i niepewną sytuację związaną z powrotem obostrzeń. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z biurem nieruchomości.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce