Błyskawiczna sprzedaż mieszkania w Szczecinie - czy to możliwe?

Średnio liczy się, że na sprzedaż mieszkania w Szczecinie potrzeba ok. trzech miesięcy. Zdarzają się jednak transakcje błyskawiczne, gdzie zdecydowany inwestor pojawia się po 2 - 3 dniach. Nieruchomość musi jednak spełniać pewne kryteria.

Ofert sprzedaży nieruchomości na rynku lokalnym jest wiele. Z pomocą eksperta można sprzedać każde mieszkanie, niezależnie od standardu. Jednak żeby szybko znaleźć nabywcę i przeprowadzić transakcję oferta musi mieścić się w kryteriach najczęściej poszukiwanych nieruchomości w Szczecinie i mieć cenę poniżej średniej rynkowej. Przykładowe oferty tego typu tu - na sprzedaż duża kawalerka z osobną kuchnią do remontu na Gumieńcach w Szczecinie; dwupokojowe mieszkanie na parterze na sprzedaż na cichym osiedlu na Pomorzanach w Szczecinie, stan bardzo dobry lub dwupokojowe mieszkanie na sprzedaż na nowym osiedlu na Pogodnie w atrakcyjnej cenie.

Szybkie sprzedaże dotyczą przede wszystkim mieszkań z rynku wtórnego usytuowanych w pobliżu szkół wyższych lub głównych węzłów komunikacyjnych, a także tych zlokalizowanych w dzielnicach cieszących się uznaniem mieszkańców. Dlaczego tak się dzieje? Od kilku lat na rynku można zaobserwować wzmożoną aktywność inwestorów poszukujących mieszkań pod wynajem. To osoby zdecydowane, które wiedzą czego chcą i są doskonale przygotowane do całej transakcji. Najczęściej kupują mieszkania za gotówkę i po drobnych pracach remontowych wypuszczają lokal na wynajem. Takim osobom podobnie jak sprzedającym zależy na szybkim załatwieniu formalności i rozliczeniu. Ofertę wynajmu kierują przede wszystkim do młodych osób zatrzymujących się w Szczecinie na kilka lat ze względu na studia lub nową pracę.

Błyskawiczną sprzedaż nieruchomości można przeprowadzić samodzielnie zachęcając inwestora niską ceną i atrakcyjną lokalizacją. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od planowanej szybkości sprzedaży, konieczna jest wiedza dotycząca rynku nieruchomości, a także ta z zakresu prawa w tym podatkowego. Potencjalny nabywca z pewnością będzie miał wiele pytań dotyczących nieruchomości oraz jej niskiej ceny, która może budzić podejrzenia. Bezpieczniejszą drogą jest dokonanie transakcji z pomocą biura nieruchomości. Niektóre biura oferują również wykup nieruchomości za gotówkę. Mieszkanie do odkupienia można zgłosić agencji telefonicznie lub mailowo sygnalizując potrzebę szybkiej transakcji. Kolejnym krokiem będzie spotkanie z przedstawicielem agencji nieruchomości w celu ustalenia przyczyn sprzedaży - np. służbowa przeprowadzka za granicę, sprawdzenia dokumentacji i stanu prawnego nieruchomości, a także wyceny. Po takim spotkaniu oferta najczęściej podawana jest automatycznie sprzedającemu. Jeśli na nią przystanie pozostaje zaplanowanie kolejnego spotkania w biurze notarialnym, rozlicznie się i przekazanie nieruchomości.© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce