Dobry agent nieruchomości w Szczecinie to taki, który…

- zapewni bezpieczeństwo transakcji i kompleksowo zadba o sprzedaż, kupno lub wynajem. Według badań w Polsce jedynie 30 proc. inwestycji jest przeprowadzanych z pomocą pośredników. A szkoda, bo współpraca z maklerem to wiele korzyści. Jak wybrać dobrego agenta?

Poszukiwania warto zacząć od internetu. Opinie i komentarze klientów zawsze są cenne. Trzeba tylko mieć na uwadze, by były podpisane z imienia i nazwiska, a przypisane do nich konta nie były fałszywe. W uwagach innych należy szukać danych agentów nieruchomości wyróżnianych za profesjonalizm, dyspozycyjność, wielozadaniowość i umiejętność pracy pod presją czasu. Dobry pośrednik musi spełniać wszystkie te wymogi, a do tego powinien stale pogłębiać swoją wiedzę szczególnie z zakresu nowych technologii, które w znacznym stopniu ułatwiają obrót nieruchomościami.

Do zadań maklera należy również ocena atrakcyjności danego lokalu, a także zaproponowanie możliwości jej ewentualnego podniesienia. Służą do tego takie narzędzia jak home staging, profesjonalna sesja fotograficzna czy wideo prezentacja. W razie wątpliwości agencja może też sporządzić wycenę nieruchomości. Dotyczy to nie tylko sprzedaży, ale też wynajmu domów i mieszkań. Klienci często nie potrafią określić kwoty jaką chcą otrzymywać co miesiąc i obliczyć przychodu - dobry pośrednik i w tym może pomóc. Stąd też, kontaktując się pierwszy raz z wybraną firmą warto zapytać czy jej oferta obejmuje powyższe elementy.

Profesjonalista musi też sprawnie poruszać się po lokalnym rynku, dobrze znać dzielnice i ulice miasta, pobliskie wsie i drogi. Nieznajomość danego terenu powinna być sygnałem dla klienta, że coś może być nie tak. Taka wiedza jest potrzebna do przygotowania oferty, a także dotarcia do właściwej grupy docelowej. W dotarciu do odpowiednich osób pomocne są również media społecznościowe, narzędzia reklamowe oraz odpowiednio przygotowany budżet. Dziś nie wystarczy już zamieszczenie oferty na stronie internetowej firmy lub w gazecie.

Więcej można dowiedzieć się kontaktując bezpośrednio z naszą agencją za pośrednictwem strony www.elite.nieruchomości.pl oraz przez media społecznościowe.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce