Dom szeregowy na sprzedaż pod Szczecinem - dla kogo najlepszy?

Dom szeregowy to kompromis między wachlarzem korzyści podmiejskiego życia, a wysokimi kosztami utrzymania domu jednorodzinnego. Właśnie, dlatego ta opcja zyskuje coraz większe uznanie wśród osób, które chciałby zamieszkać w domku pod miastem, ale martwią się o finanse.

Dom szeregowy to nic innego jak ciąg kilku segmentów mieszkaniowych. Najczęściej segmenty są dwupoziomowe, mają własne wejście, garaż, podwórko i ogródek. Wnętrza takich nieruchomości odznaczają się funkcjonalnym - uniwersalnym rozmieszczeniem pomieszczeń. Domy szeregowe można spotkać zarówno w mieście jak i pod miastem. Dobrym przykładem jest centrum Szczecina i ulice: Korsarzy oraz Mariacka, gdzie stoją typowe domy szeregowe starej zabudowy z ogródkami. Nowe nieruchomości tego typu pojawiają się najczęściej pod miastem w takich lokalizacjach jak: Siadło Dolne, Dobra, Police, Bezrzecze, Wołczkowo, Dąbie czy Kołbaskowo.

Do największych zalet nieruchomości szeregowych zalicza się warunki zamieszkania - są znacznie lepsze, niż w bloku i przypominają te oferowane przez dom wolnostojący. Układ pomieszczeń pozwala na łatwe wygospodarowanie części rodzinnej, prywatnej i gościnnej. Ogród latem stanowi dodatkową przestrzeń do pracy i relaksu. Dzięki połączeniu ścian przylegających do siebie budynków, nie trzeba martwić się o niską temperaturę. Do tego koszty utrzymania nie są tak wysokie jak domu. Osiedla domów szeregowych mają też zaplanowany, spójny charakter, co podnosi względy estetyczne. Najbliższa okolica ma znacznie wyższy standard - bliskość zieleni, drogi dojazdowe, mała architektura. Co ważne mieszkanie w małej społeczności sprzyja nawiązywaniu więzi społecznych i podnosi poziom bezpieczeństwa.

Rozważając zakup domu szeregowego zamiast domu wolnostojącego należy też mieć, na uwadze, że dom stanowi pewną całość z sąsiednimi segmentami, więc możliwość ingerencji w jego przestrzeń czy wygląd jest dość ograniczona. Poczucie prywatności również może być tak szerokie jak we własnym domku, w końcu sąsiedzi wciąż znajdują się za ścianą, a żeby się z nimi zobaczyć wystarczy wyjść do ogrodu. Sam ogród to też kilka metrów kwadratowych a nie kilkanaście jak przy domku wolnostojącym.

Podejmując decyzję warto skorzystać z pomocy eksperta - agencji nieruchomości, który nie tylko znajdzie odpowiednie oferty z kategorii “dom szeregowy na sprzedaż”, ale też przeprowadzi przez wszystkie wady i zalety inwestycji.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce