Domek letniskowy na sprzedaż pod Szczecinem - gdzie szukać?

 

Lato przywołuje marzenia i plany o własnym domku letniskowym nad jeziorem lub nad morzem. Gdzie szukać wakacyjnych nieruchomości zlokalizowanych z dala od zgiełku i tłumów turystów? Mamy kilka propozycji.

Choszczno

Położona zaledwie godzinę drogi od Szczecina gmina Choszczno oferuje cały wachlarz opcji na złapanie oddechu i relaks. Urokliwe i bardzo zielone centrum miasteczka łączy się z przepięknym jeziorem Klukom. Na terenie gminy są też inne mniejsze zbiorniki jak choćby Stobno, Żeńsko, Raduń czy jezioro Korytowskie. Alternatywą dla jezior jest aquapark. Choszczno słynie ze swoich ukwieconych skwerów i parków, w szczególności z parku im. Kardynała Wyszyńskiego. Tuż za miejską plażą stoi też niewysoka Góra Miejska, nazywaną Górą Żydowską. To pozostałość po mniejszości żydowskiej zamieszkującej te okolice do lat 70. XX w. Dziś wzniesienie jest miejscem zadumy i wyjątkowym punktem widokowym. Na terenie całej gminy funkcjonuje system ścieżek rowerowych. W pobliżu działa pole golfowe. Choszczno nie jest typowym kierunkiem turystycznym. Dzięki temu decydując się na zakup letniskowej nieruchomości na sprzedaż w Choszcznie w pakiecie kupuje się spokój.

Pustkowo

Wieś oddalona od Szczecina o nieco ponad godzinę położona jest nad samym brzegiem i morza i stanowi doskonałą alternatywę dla popularnych miejscowości takich jak: Międzyzdroje, Świnoujście czy Kołobrzeg. Wioska jest ulokowana między Pobierowem a Trzęsaczem. Odznacza się plażą rozciągającą się u podnóża imponującego klifu. Na klifie stoi Bałtycki Krzyż Nadziei, replika krzyża na Giewoncie. Przez niewielką miejscowość wiodą liczne szlaki rowerowe i piesze ścieżki turystyczne. Dookoła jest sporo zieleni o co dbają sosnowe lasy. Działają tu ośrodki turystyczne jednak ich liczba nie jest tak duża jak w miejscowościach sąsiednich. Kupiona nieruchomość w Pustkowie może być nie tylko azylem nad Bałtykiem, ale też sposobem na dodatkowy zarobek.

Brzózki

To opcja dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zbytnie oddalenie się od Szczecina. Brzózki to wieś położona na skraju Puszczy Wkrzańskiej. Od brzegu Zalewu Szczecińskiego i plaży dzieli ją zaledwie 1 km. To wymarzone miejsce dla fanów windsurfingu czy kitesurfingu. Na miejscu działają wypożyczalnie sprzętu. Funkcjonuje tu również kilka gospodarstw agroturystycznych i centrum rehabilitacji z ośrodkiem hippiki i szkółką jeździectwa. W części Brzózek zwanej Popielewo, znajduje się pałacyk myśliwski z XIX wieku oraz park. Przez wieś wiodą ścieżki rowerowe. Na miejscu można znaleźć domki na sprzedaż, działki lub mieszkania. 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce