Domy na Warszewie na sprzedaż – poznaj swoją nową dzielnicę Szczecina

     Dom w dzielnicy na obrzeżach miasta to ciekawa alternatywa dla mieszkania w centrum. W zamian za półgodzinny dojazd autem, zyskujemy własne podwórko, ogród i ciszę. Cena nie wydaje się zbyt wygórowana. Szczególnie gdy bliżej poznamy jedną z najpiękniejszych dzielnic Szczecina – Warszewo.

 

     Od kilku lat obserwuje się tendencje do wyprowadzek z centrum miasta w okolice dzielnic podmiejskich. Powstaje tam dużo nowych domów i mieszkań na wynajem lub sprzedaż, a stara zabudowa przechodzi gruntowną renowację. Nieruchomości nie tylko odznaczają się nowoczesną architekturą, ale są też tańsze niż te zlokalizowane bliżej centrum. Ponadto nowe osiedla są dobrze skomunikowane, z innymi częściami miasta. Ułatwiony jest też kontakt z naturą. Istotną różnicą jest też bliskość sąsiadów, dzięki której nie jest się anonimowym i znika poczucie wyobcowania. Wiele osób traktuje życie na przedmieściach jako rodzaj kompromisu pomiędzy wyprowadzką z najbardziej zatłoczonych dzielnic, a całkowitym opuszczeniem miasta.

 

     Obecnie jedną z najatrakcyjniejszych i najszybciej rozwijających się dzielnic w Szczecinie jest Warszewo. Północna część miasta mocno zaczęła się rozwijać w drugiej połowie lat 90. Przy ulicach Wiśniowy Sad, Glogera czy też Rostockiej powstały pierwsze osiedla domków jednorodzinnych. Stopniowo pojawiały się też zespoły budynków wielorodzinnych i tzw. bliźniaki. Ulice Kostrzewskiego, Złotowska czy Duńska zaczęły obfitować w nowoczesne nieruchomości. To gratka dla osób preferujących rynek pierwotny. Obecnie Warszewo to nie tylko duże metraże nieruchomości - domy i mieszkania. W dzielnicy wzniesiono też szkoły, ośrodki sportowe oraz mniejsze firmy. Dzięki temu decydując się na zakup domu na Warszewie zyskujemy pewność, że wszystko czego nam potrzeba jest na wyciągnięcie ręki.

 

     Oglądając domy na Warszewie w oczy rzuca się nie tylko spokój, ale też obecność zieleni. Dzielnica graniczy z Puszczą Wkrzańską, oferującą wiele tras turystycznych. Puszcza w znacznej mierze stanowi twór człowieka i zajmuje tereny równinne. Wyjątkiem są Wzgórza Warszewskie z licznymi wzniesieniami i głęboko wyrzeźbionymi przez strumienie jarami. Najwyższym wzniesieniem jest tam Wielecka Góra, jej szczyt położony jest na 130,9 m n.p.m. To również najwyższy naturalny punkt lewobrzeżnej części Szczecina. Teren Wzgórz poprzecinany jest licznymi dolinami niewielkich potoków – m.in. Osówka, Gręziniec, Bystry Potok, Wielecki Potok, co sprzyja długim rodzinnym wyprawom i spacerom.

 

     Decydując się na zakup lub wynajem domu w dzielnicy oddalonej od centrum miasta, warto wcześniej dokładnie określić swoje oczekiwania, potrzeby i możliwości. Z pomocą przyjdzie biuro nieruchomości. Doradca wybierze dla nas lokale najtrafniej spełniające podane wytyczne, jednocześnie gwarantując, że wszystkie proporzycje były wcześniej osobiście obejrzane przez specjalistę z firmy. Istnieje też możliwość, by wykwalifikowani maklerzy przygotowali korzystne opcje finansowania inwestycji

 

 

     Podsumowując, dzielnice podmiejskie można określić jako „małe miasteczka” z własną infrastrukturą, odrębnym społeczeństwem, sklepami, firmami czy rozrywkami. Wybierając dom na przedmieściach wybieramy też ciszę i spokój jakiej nie zaznamy w centrum miasta.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce