Flipping nieruchomości w Szczecinie. Co to jest i jak działa?

Flipping nieruchomości to jeden ze sposobów inwestowania w domy i mieszkania. Polega na zakupie nieruchomości poniżej wartości rynkowej i sprzedaży z zyskiem. Efekt najczęściej osiąga się przez... wykonanie remontu.

Flipping nieruchomości w Szczecinie cieszy się rosnącą popularnością. Osoby zainteresowane tematem swoją przygodę najczęściej zaczynają od szkoleń i prelekcji. Są one organizowane odpłatnie w Szczecinie, ale również powszechnie dostępne w internecie. Przejście od teorii do praktyki można wykonać na własną rękę - aktywnie szukając okazji na rynku nieruchomości lub na dobry początek, nawiązać współpracę z biurem nieruchomości. Wspomagając się doświadczeniem agentów nieruchomości można szybciej ruszyć z miejsca, a także nabrać pewności siebie. Podczas realizacji transakcji warto mieć zapewnione źródło finansowania lub bezpośredni dostęp do gotówki. Może to pomóc w negocjacji ceny. Do tego szybkie sfinalizowanie transakcji to szybkie rozpoczęcie remontu.

A ten jest kluczowy dla podniesienia wartości lokalu i wypracowania zysku. Remont można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to odświeżenie mieszkania. Pomalowanie ścian, wymiana mebli i sprzętów. Aranżacja przestrzeni zgodnie z panującymi trendami i zaplanowanie wystroju wnętrza. Druga z możliwości to przebudowanie mieszkania. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest przeniesienie kuchni do salonu i utworzenie aneksu kuchennego. W ten sposób uzyskuje się dodatkowy pokój. Innym rozwiązaniem jest podzielenie mieszkania na dwie kawalerki ze wspólnym przedsionkiem. To jednak dotyczy dużych mieszkań. Prace remontowe należy tak zorganizować, aby odbyły się bez opóźnień i przestojów. Opóźnienie to koszt, czyli zmniejszenie zysku. A te liczone są w przedziale od kilku tysięcy nawet do kilkudziesięciu za jedno mieszkanie.

Flipping jest jednak obarczony sporym ryzykiem. Zbyt pochopnie wybrana lokalizacja lub nieoczekiwana awaria w mieszkaniu mogą wygenerować dodatkowe koszta a nawet straty. Stąd też flipping nieruchomości odradzany jest osobom, które chciałby zainwestować swoje jedyne oszczędności lub środki z kredytu otrzymanego na granicy zdolności kredytowej. Dla takich inwestorów pewniejszym rozwiązaniem będzie inwestycja w mieszkanie do wynajęcia. Zdarza się też, że nie brak środków, a brak odpowiednich umiejętności personalnych wyklucza z podjęcia zawodu. Osoba zajmująca się flippingiem powinna być przede wszystkim cierpliwa, doskonale zorganizowana i odporna na stres. Z tym zestawem cech na pewno będzie łatwiej o podbicie rynku nieruchomości w Szczecinie.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce