Jak wybrać najlepsze dla siebie biuro nieruchomości w Szczecinie

Biuro nieruchomości to firma, której zadaniem jest wsparcie klientów w obrocie nieruchomościami. Klient powierzając swoje sprawy w ręce agenta nie musi się martwić o prezentację domu lub mieszkania, kwestie prawne, spotkania z osobami zainteresowanymi transakcją czy negocjacje cen. Jak znaleźć w Szczecinie pośrednika, który spełni te wymagania?

- Poznając doświadczenie rynkowe firmy - to odpowiedź, która jako pierwsza nasuwa się na myśl i jest właściwa. Agencje nieruchomości, które tak jak Elite Nieruchomości Szczecin, działają na rynku od ponad 20 lat mają za sobą ogromną liczbę przeprowadzonych transakcji dzięki czemu szybko, sprawnie i bezpiecznie są w stanie sprzedać lub kupić wskazany lokal. Warto też zwrócić uwagę na uprawnienia pośrednika. Ustawa deregulacyjna zniosła obowiązek ukończenia egzaminów państwowych do wykonywania zawodu pośrednika. Co za tym idzie, usługi obrotu nieruchomościami, może dziś zaproponować niemal każdy. Biuro posiadające licencję gwarantuje wyższą jakość obsługi, a pracownicy mogą pochwalić się szerszym zakresem wiedzy.

Istotne są również opinie klientów zamieszczane w internecie. Jeśli jest ich mało - to sygnał, że komentarze mogą być usuwane lub firma działa na rynku krótko i nie zdążyła jeszcze zdobyć zaufania kontrahentów. Najważniejsze to zwrócić uwagę na sposób komunikacji między internautami a biurem - szczególnie w przypadku negatywnych wypowiedzi. Każdy ma do nich prawo, grunt to wyjaśnienie sytuacji. Kolejnym istotnym aspektem jest kompleksowość oferty. Niektóre agencje oferują jedynie pomoc w kupnie lub sprzedaży nieruchomości. Zdarza się jednak, że wymagania klienta są znacznie szersze - pozyskanie finansowania, wycena, opracowanie strategii sprzedaży, skorzystanie z home stagingu, zamówienie sesji zdjęciowej czy wideo prezentacji, a do tego wsparcie notarialne, a nawet prawnicze. Im większe doświadczenie biura, tym więcej usług towarzyszących może zaproponować i zdjąć z ramion klienta.

Najlepsze biuro nieruchomości w Szczecinie to takie, które spełni powyższe kryteria i podejmie się świadomie zlecenia bez względu na jego poziom skomplikowania. Decyzji o współpracy nie należy jednak podejmować pochopnie. Warto porozmawiać z kilkoma pośrednikami i zrobić rozeznanie na rynku, nim podpisze się umowę. W końcu bezpieczeństwo jest tu najważniejsze.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce