Kostka – wykończ swoją nieruchomość

     Kiedy działka pod budowę będzie już wybrana, a projektowanie nieruchomości zacznie chylić się ku końcowi, przyjdzie czas, by pomyśleć o wykończeniu przestrzeni wokół domu. Z podobną sytuacją zmierzymy się też podczas gruntowanego remontu domu. Drobna kostka lub duże płyty? – na co postawić, by podnieść walory estetyczne i użytkowe?

 

     Kostka brukowa to najchętniej wybierany materiał wykończeniowy do aranżacji przestrzeni wokół domów jednorodzinnych, obiektów użytkowych i innych nieruchomości. Nowoczesne projekty, nawiązujące do trendów w designie coraz częściej uzupełniane są wielkoformatowymi płytami o prostych, geometrycznych kształtach. Domki o tradycyjnej formie zwykle wykończone są drobna kostką, która świetnie się sprawdza w roli podjazdu, chodnika czy patio.

 

     Skąd popularność koski? Po pierwsze chodzi o jej dużą wytrzymałość oraz uniwersalność. Drobna kostka umożliwia precyzyjne ułożenie nawierzchni w nawet trudno dostępnych miejscach, bez konieczności przycinania elementów. Po drugie, posiada bogatą ofertę kształtów, wzorów i kolorów.

 

     Obecnie modne stały się wielkoformatowe płyty o charakterystyce podobnej do betonu – trwałość i wysoka odporność na obciążenia. Podczas kładzenia płyta, podobnie jak kostka, sprawdza się przy utwardzaniu i wyrównywaniu nawierzchni. Jest też wykorzystywana jako stopnie schodowe, ozdobniki w zimowym ogrodzie czy wykończenie tarasów. Szczególnie dobrze prezentuje się w przypadku aranżacji rozległych nawierzchni utrzymanych w nowoczesnym formalnym stylu.

 

     Płyty nawiązują do surowego, industrialnego klimatu. Ich gama kolorystyczna opiera się o monochromatyczne kolory, najczęściej w odcieniach szarości. Dzięki temu świetnie pasują do obiektów o dużych przeszkolonych powierzchniach, drewnianych lub blaszanych wykroczeniach.

 

     Obecnie można kupić wiele gotowych nieruchomości wykończonych właśnie w ten sposób. Poszukując odpowiedniej oferty, warto zwrócić się do agencji nieruchomości, która przygotuje listę obiektów odpowiadających naszym wymaganiom, zarówno pod kątem cenowym jak i wizualnym. Decydując się na gotowy projekt zaoszczędzimy dużo czasu. Należy też pamiętać, że korzystając z usług agencji zyskujemy pewność, że nasz zakup jest w pełni bezpieczny.

 

     Dobrze wybrana nawierzchnia dookoła posesji to gwarancja funkcjonalności i pożądanego wizerunku. Użytkownicy chodników czy podjazdów powinni odczuwać komfort podczas poruszania się po nich. W przypadku wykończenia tarasów czy patio, powierzchnia musi być nieskazitelnie równa, tak aby ustawione na niej przedmioty nie zsuwały się lub nie kołysały. Jeśli wszystko zostanie odpowiednio zaplanowane, przez długie lata będziemy cieszyć się idealną nieruchomością.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce