Kupiłeś nowe mieszkanie w Szczecinie, ale obawiasz się przeprowadzki? Niepotrzebnie!

Nowe mieszkanie to nie tylko szereg formalności, ale też konieczność przeniesienia swoich rzeczy i urządzenia wnętrza. Większości osób kojarzy się to z zamieszaniem i ogromnym stresem, a przecież wystarczy dobry plan i odrobina sumienności.

Nowe mieszkanie - nowe życie, jednak zanim się je rozpocznie trzeba dopełnić ostatnich formalności. Tu pomocna będzie lista. Wybierając nieruchomość z oferty biura nieruchomości można ją skonsultować z agentem. W ten sposób zyska się pewność, że o niczym się nie zapomniało. Drugą możliwością jest zasięgnięcie w agencji nieruchomości informacji o firmach, które profesjonalnie zajmują się przeprowadzką - od pakowania rzeczy po rozładunek. Osoby, które mimo wszystko postawiły na samodzielne przeniesienie muszą pamiętać, że przeprowadzkę najlepiej zaplanować z miesięcznym wyprzedzeniem.

To co obowiązuje każdego to poinformowanie o przeprowadzce takie działalności jak: Urząd Skarbowy, bank, Urząd Pocztowy, ZUS, firmę ubezpieczeniową, zakład energetyczny, kasę chorych i firmy doprowadzające media do nieruchomości. Nie można też zapomnieć o innych działalnościach, które dostarczały imienną pocztę pod wskazany adres np. przesyłki e-commerce czy prenumeraty czasopism.

Kiedy formalności zostaną załatwione pora na pakowanie i… porządki. Im dłużej mieszka się w jednym miejscu, tym więcej ma się niepotrzebnych rzeczy. Pozbycie się ich znacznie ułatwi transport do nowego domu i późniejsze urządzanie wnętrza. Niezbędne przedmioty należy posegregować i przygotować do zapakowania. Pomocne będą kartonowe opakowania, stare gazety i bąbelkowa folia. Przydadzą się również oznaczenia informujące o charakterze zawartości paczek - szkło, delikatne, płyny, itd. Waga poszczególnych pakunków nie powinna przekraczać 25 kg. Dzięki temu będzie je znacznie wygodniej rozładować i dostarczyć do nowego mieszkania. Ważne aby w bagażu podręcznych zostawć rzeczy takie jak szczoteczka do zębów, kosmetyki, ręcznik i inne niezbędne przybory do spędzenia pierwszej nocy w nowym mieszkaniu.

O ile pakowanie przedmiotów jest stosunkowo proste, to komplikacje pojawiają się przy meblach i sprzęcie AGD i RTV. Opróżnione elementy wyposażenia należy zabezpieczyć przed otwarciem lub rozłożeniem. Warto wcześniej umówić się z firmą przewozową, która dostarczy ciężkie sprzęty pod wskazany adres. Dzień przed przeprowadzką może być za późno. Opróżnione mieszkanie koniecznie trzeba obejrzeć jeszcze raz. Później zostanie już tylko rozpakować się i zacząć nowe życie.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce