Kupno i sprzedaż mieszkań w Szczecinie w czasie pandemii. Czy jest możliwe?

W czasach pandemii rynek nieruchomości w Szczecinie, tak jak w całej Polsce i na świecie znacznie zwolnił. Nie oznacza to jednak, że się zatrzymał. Branża częściowo przeniosła się do strefy online umożliwiając inwestorom kupno i sprzedaż mieszkań oraz dokończenie rozpoczętych transakcji.

Kryzys spowodował, że bardziej niż nad przyszłością pochylamy się nad teraźniejszością. Przedsiębiorcy dla bezpieczeństwa przesunęli planowane transakcje, a osoby poszukujące mieszkań chwilowo zawiesiły swoje plany. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Na szczęście, inwestorzy, którzy proces zakupu rozpoczęli przed wybuchem pandemii lub osoby pilnie poszukujące mieszkań na wynajem lub nieruchomości do kupienia, mogą liczyć na pomoc biura nieruchomości.

Agencje nieruchomości, które nie zawiesiły swoich działalności, w dużej mierze przeniosły firmy do sieci. Większość działań takich jak negocjacje, ustalanie warunków sprzedaży, kupna lub najmu nieruchomości jest możliwe do przeprowadzenia zdalnie. Podobnie jak kwestie dotyczące przekazania i potwierdzenia dokumentów. Spotkanie jest jedynie potrzebne w przypadku podjęcia ostatecznej decyzji i podpisania umowy notarialnej. To punkt, którego nie można pominąć, ponieważ zgodnie z prawem zwieńczeniem każdego zakupu nieruchomości jest złożenie podpisu na akcie notarialnym w kancelarii. Mimo tego, że wiele biur również tymczasowo zawiesiło swoje działalności, wciąż istnieje możliwość zaaranżowania spotkania odpowiednio wcześniej przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Sporym ułatwieniem dla pośredników w zdalnej sprzedaży lub wynajmie mieszkań są wirtualne spacery po nieruchomościach. Dzięki kamerze 3D i specjalnemu oprogramowaniu można przygotować szczegółową prezentację lokalu. Potencjalny inwestor przejdzie się korytarzami mieszkania, obejrzy pokoje i zajrzy we wszystkie narożniki. A jeśli nie kamera 3D, pomocą służy również klasyczny format wideo wsparty profesjonalną sesją fotograficzną. Tego typu rozwiązania pozwalają również na obejrzenie wielu nieruchomości w stosunkowo krótkim czasie. Kupujący może sobie pozwolić na udział w kilku wirtualnych prezentacjach nieruchomości znacznie oddalonych od siebie adresami.

W przypadku kupna i sprzedaży nieruchomości w Szczecinie, pod znakiem zapytania staje jedynie kwestia cen. A te zatrzymały się na stabilnym pułapie. Na ten moment nie odnotowano ich spadku lub zachwiania. Wszystko jednak zależy od tego jak długo będzie trwała pandemia.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce