Dobra (szczecińska), Skarbimierzyce

Mieszkania na Sprzedaż
nr oferty 378670
powierzchnia 76 m2
ilość pokoi 2
piętro 2 / 2
standard Bardzo dobry
Loftowe mieszkanie w ekskluzywnej lokalizacji

Istnieje legenda o osobach kupujących nowe Ferrari. Nie można wejść do salonu, wskazać upatrzonego modelu i powiedzieć "Ten. Poproszę czerwony". Trzeba złożyć podanie, prawdopodobnie wsparte listem motywacyjnym, a i pewnie list polecający od znajomego, który już to w przeszłości przeszedł nie zaszkodzi. Po rozpatrzeniu podania, potencjalny kupiec zostanie zaproszony na interview do Maranello we Włoszech, gdzie odpowiednie osoby z wyższego szczebla włoskiego koncernu przeprowadzą wywiad odpowiadający na szereg pytań: co ten człowiek sobą reprezentuje, czy jest godny zaufania, jaki jest jego status społeczny - czy to jest osoba, którą chcielibyśmy widzieć za kierownicą auta z naszej fabryki? Dopiero po pozytywnym zaliczeniu "rozmowy kwalifikacyjnej", można rozmawiać o płatnościach, personalizacji samochodu (czy szampan w miejscu gaśnicy, gdzie schowek na kije golfowe czy też, absolutny klasyk, w jakim kolorze mają być wyszyte inicjały na zagłówkach) czy terminie realizacji.

Zakup mieszkania na terenie Folwarku Botanica prawdopodobnie wyjdzie taniej, a na pewno łatwiej, niż zakup nowego Ferrari.

Folwark Botanica to układ architektoniczny istniejący od stuleci, którego pierwsze wzmianki sięgają XIII w. Dzisiejszy kształt, czyli ogrodzony kompleks oraz ponad 60.000 m2 parku, otwarte na szosę od strony południowej został nadany na przełomie XIX i XX w. Zanim obecni właściciele zaczęli ten teren przekształcać w przestrzeń życiową, łączącą nowoczesne wykonanie oraz zachowanie bliskości z naturą, przez pewien czas istniało tu jeszcze mini zoo, po którym pozostała mapa przy wjeździe na obiekt.

Oprócz budowy lokali mieszkalnych w loftowym stylu, projekt Folwark Botanica przewiduje również w niedalekiej przyszłości adaptację zachodniej części folwarku na centrum z działalnością handlową, biurową, gastronomiczną oraz medyczną, jak również dostępnej dla mieszkańców folwarku siłowni. W połowie roku 2020 będą oddane do dyspozycji mieszkańców komórki użytkowe, pełniące funkcję piwnic i schowków.

W tej konkretnej ofercie przedstawiamy na sprzedaż mieszkanie o powierzchni 76,76m2 usytuowane na II piętrze budynku z 2018 r.

Budynek został wykonany i wykończony w standardzie obowiązującym na terenie całego obiektu: użyto wysokojakościowych materiałów, zastosowano technologie przyjazne człowiekowi, ściśle przestrzegane (a nawet celowo opóźniane - slow building) procesy technologiczne, elewacja wykonana z cegły, indywidualne projekty oraz wykonanie poszczególnych klatek schodowych, wszystkie okna oraz grzejniki w mieszkaniach w kolorze antracyt.

Powierzchnia dwupokojowego lokalu składa się z przedpokoju, salonu z aneksem kuchennym, łazienki z wc oraz sypialni z garderobą. Na życzenie obecnych właścicieli zrezygnowano z jednej ściany działowej, celem uzyskania przestrzennej sypialni z otwartą garderobą oraz dwoma oknami wychodzącymi na wschód - jeśli zajdzie taka potrzeba, właściciele we własnym zakresie przywrócą oryginalny układ, zakładający podział sypialni o powierzchni 27,86m2 na dwie mniejsze. Oprócz wyżej wymienionych, do mieszkania przynależy jeszcze taras o powierzchni 9,68m2, wychodzący na południową stronę. Jest to w tej chwili jedyne mieszkanie na całym obiekcie, które jest nasłonecznione przez cały dzień - wschodzące słońce można podziwiać z okien sypialni, zachód z kolei będzie widoczny z salonu. Dzięki bezpośredniemu wystawieniu na południową stronę oraz trzyszybowym oknom PCV, mieszkanie jest bardzo ciepłe przez cały rok.

Mieszkanie jest wykończone wysokiej jakości materiałami oraz meblami w większości wykonanymi na wymiar lub zamówienie. Nieruchomość może być wydana z wyposażeniem widocznym jak na zdjęciach (oprócz pralki).

Wątek zakupu nowego Ferrari aż do tego miejsca prawdopodobnie wydawał się zupełnie niezwiązany z opisywaną nieruchomością. Tak jak u włoskiego producenta samochodów, tak i w przypadku Folwarku Botanica właściciele i zarządcy, mieszkający na miejscu, w przypadku sprzedaży nowych mieszkań, lubią spotkać się z potencjalnym zainteresowanym, aby upewnić się, czy jest to osoba, która będzie się dobrze czuła w tym miejscu, czy zamknięte osiedle na uboczu z prywatnym parkiem o powierzchni ponad 6ha i ludzie tworzący tą ekskluzywną minispołeczność to jest właśnie to czego kupujący poszukuje. Jeśli na każde z powyższych odpowiedź brzmi tak, podobnie jak w Ferrari, można przejść do personalizacji zakupionego produktu - mieszkanie może zostać wydane w stanie developerskim do wykończenia we własnym zakresie, a może tego dokonać jedna z ekip, która od kilku lat pomaga tworzyć projekt Folwark Botanica. I tak jak we włoskim samochodzie, mieszkanie będzie wykończone z najwyższą starannością i dbałością o detale.

Ale to odnośnie rynku pierwotnego, rynku na którym trzeba ustawić się w kolejkę i mieć nadzieję, że się znajdzie w tej grupie popytowej dla której wystarczy podaży. Alternatywnie, istnieje opcja zakupu dwuletniego lokalu, który jest już wykończony, gotowy do zamieszkania i w tej chwili jest najsłoneczniejszym mieszkaniem na osiedlu.

Część osób czytających, która dotrwała do tego miejsca na pewno skalkulowała "Ok, wszystko ładnie, ale to wciąż ponad 10.000 PLN/m2". Spieszę sprostować, że cena ofertowa to dokładnie 10.031,27 PLN/m2. Czy nieruchomość jest tego warta? Jeśli wziąć pod uwagę podłogę, ściany, sufit, okna, drzwi i meble, to pewnie nie, są na rynku oferty zdecydowanie atrakcyjniejsze. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę cichą okolicę, do której jedyny wjazd stanowi solidna brama ze stróżówką, bliskość natury, zero stresu związanego z miejscem parkingowym czy obawą o bezpieczeństwo samochodu, ekskluzywną wspólnotę, gdzie ludzie z różnych miast i różnych państw żyją na jowialnej stopie charakterystycznej dla społeczności z agrarnej części społeczeństwa, gdzie plac zabaw czy spacer po parku to standard, a nie luksus, wtedy ta cena już nie wydaje się wcale taka wysoka.

Obecni właściciele nie jeżdżą Ferrari, a mieszkanie sprzedają tylko i wyłącznie w celu pozyskania środków na zakup większego mieszkania - w nowo powstającym budynku na terenie Folwarku Botanica, 50m dalej.

Gorąco polecam i serdecznie zapraszam na prezentację!

W obliczu wyjątkowej sytuacji z jaką borykamy się w ostatnim czasie, na życzenie klienta możliwa wideoprezentacja.

KUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ w Szczecinie oraz nad morzem, również zadłużone: mieszkania, domy, działki - płacimy natychmiast

 Powyższe ogłoszenie ma wyłącznie charakter informacyjny. Nie stanowi ono oferty w myśl art. 66 i n. ustawy z dnia 23.04.1964r. Kodeks cywilny (Dz.U. 1964r. Nr 16, poz. 93, ze zm.).

Cena
770 000 zł
Cena za m2
10 031 zł
Miejscowość
Dobra (szczecińska), Skarbimierzyce
Rodzaj budynku
Niski blok
Stan prawny
Własność
Rok budowy
2018
Powierzchnia
76 m2
Standard
Bardzo dobry
Piętro
2
Liczba pokoi
2
Ogrzewanie
Gazowe
Ciepła woda
Piec gazowy
Typ kuchni
Aneks
Dodatkowe
Balkon, Parking naziemny, Garaż, Internet, Telewizja kablowa
Wyświetleń
15
Sprawdź ratę kredytu
770 000 PLN
10 031 PLN / m2

ELITE nieruchomości

tel. 91 886 91 81

zainteresowania@elite.nieruchomosci.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
770 000 Bardzo dobry
Chcesz otrzymywać podobne oferty?

Skorzystaj z automatycznych powiadomień e-mail o nowych ogłoszeniach

© 2020 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce