Mieszkanie na miarę potrzeb

     Cena, lokalizacja, liczba pokoi, metraż i kondygnacja – to elementy, które najczęściej są brane pod uwagę w czasie przeprowadzki. Ale czy na pewno trzeba wybierać między jednymi, a drugimi? Otóż nie, dziś można dostosować mieszkanie do swoich potrzeb.

 

     Rozwój rynku nieruchomości w Polsce można określić słowem „dynamiczny”. Deweloperzy i inwestorzy poszukujący nowości co rusz sprowadzają do kraju pomysły, które popularność zdobyły już na zachodzie. Tym razem przyszedł czas na mieszkania tworzone pod indywidualne potrzeby kontrahentów. Deweloperzy, którzy do tej pory oferowali gotowe lokale coraz chętniej dają wolną rękę nabywcom w kreowaniu przestrzeni mieszkań. By jednak projekt mógł być zrealizowany wg. indywidualnych potrzeb nabywca musi zgłosić taką potrzebę odpowiednio wcześniej, najlepiej przed rozpoczęciem prac na wybranym przez siebie piętrze. Jedyne elementy, które ograniczają wymogi nabywców to przeróbki, które ingerowałby w piony wentylacyjne lub wymagałby przeniesienia elementów konstrukcyjnych budynku. Wszystko to ma oczywiście odpowiednią cenę, jednak faktem pozostaje, że diametralne zmiany bardziej opłaca się wdrożyć na etapie budowy niż po jej zakończeniu.

 

     Jeszcze przed ostateczną decyzją kupna mieszkania z rynku pierwotnego warto sporządzić listę elementów niezbędnych w owym pomieszczeniu. Należy uwzględnić takie detale jak preferowana temperatura, oświetlenie, podział pomieszczeń, ilość łazienek, a nawet wilgotność. Są to segmenty, na które tylko pozornie nie mamy wpływu. Odpowiednio przygotowane pomieszczenia z łatwością spełnią nawet najbardziej wygórowane wymagania. Z takim przygotowaniem można wybrać się na poszukiwania możliwych lokalizacji, firm deweloperskich lub biur nieruchomości, które również oferują sprzedaż mieszkań i lokali z rynku pierwotnego. Najważniejsze to zdążyć na czas, przed rozpoczęciem prac budowlanych.

 

     Takie przygotowanie nie należy do łatwych. Można jednak skorzystać z pomocy agentów nieruchomości. Profesjonalista na pewno znacznie szybciej skojarzy i wskaże elementy możliwe do realizacji. Warto przeprowadzić też symulowaną aranżację nowej przestrzeni. Pomocne będą tu programy i aplikacje umożliwiające wirtualne umeblowanie domu, dobranie koloru ścian, a nawet sugerowanie możliwej temperatury powietrza w mieszkaniu. Takie przygotowanie pozwala trafniej określić swoje potrzeby. Całkiem możliwe, że w czasie poszukiwań odnajdziemy gotowe mieszkanie spełniające wszystkie wymagania.

 

     Obserwując rynek można zauważyć, że najczęstszymi modyfikacjami są: przesunięcie ścian działowych, zamiana łazienki lub kuchni z sąsiadującym pomieszczeniem, zmiana rozmieszczenia układu instalacji elektrycznej. Nie wykluczone jednak, że wkrótce normą staną się ogrody na balkonie czy dachu, miejsce parkingowe tuż pod podłogą czy taras wielkości salonu. Kto wie co przyniesie dalszy rozwój w branży nieruchomości.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce