Mieszkanie w nieregularnym kształcie - kup w Szczecinie

Mieszkanie o jednolitej otwartej przestrzeni lub nieregularnych krawędziach z dodatkowymi wnękami w ścianach czy zaokrągleniami - dla jednych spore wyzwanie, dla drugich przestrzeń do stworzenia idealnego M. Dlaczego warto inwestować w mieszkania o nieregularnych kształtach?

Z roku na rok deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań do użytku. Najpopularniejsze nieruchomości na sprzedaż w Szczecinie to mieszkania dwupokojowe i kawalerki. Popyt jest tak duży, że niekiedy na zakupione M trzeba zaczekać dwa, a nawet trzy lata. Gotowe nowe mieszkania w standardowych kształtach i wymiarach na sprzedaż to rzadkość. Nabywcy wertując oferty z rynku wtórnego często rezygnują z wielu ogłoszeń, właśnie ze względu na nieregularny kształt i wielkość lokalu. Zupełnie niepotrzebnie! Po pierwsze, na rynku mieszkań używanych panuje znacznie większa dostępność. Po drugie, ceny bywają znacznie bardziej atrakcyjne.

Mieszkania o nieregularnych kształtach w wielu przypadkach znacznie dłużej czekają na swoich nowych właścicieli, nie należy tego odbierać jako minus. Dzięki temu zyskuje się większy wybór i więcej możliwości stworzenia ciekawej kreacji. Pierwszym skojarzeniem z tego typu mieszkaniami są mieszkania w kamienicach – wielopokojowe lokale o dużych przestrzeniach, wysokich sufitach i łączonych wąskich pokojach. Jednak kamienice oferują nie tylko takie przestrzenie, kryją również dwupokojowe mieszkania i kawalerki o skosach poddasza, antresolach, stopniach (schodach) łączących pomieszczenia i wnękach, które z łatwością zastąpią niejeden mebel.

Mieszkanie o nieregularnym kształcie to zwykle niższa cena. Warto dodać, że dotyczy to zarówno mieszkań z rynku wtórnego, jak i mieszkań z rynku pierwotnego. Właściciele, agencje nieruchomości i deweloperzy ze względu na mniejsze zainteresowanie lokalem decydują się na rabaty i chętnie obniżają ceny. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na dowolną przeróbkę, remont czy wyposażenie wnętrza.

Nietypowy kształt należy wziąć za atut. Jeśli nam samym brakuje wyobraźni należy pamiętać, że nieregularne krawędzie to spore pole do popisu dla projektantów wnętrz i dekoratorów. W wielu przypadkach odpowiedni dobór oświetlenia potrafi całkowicie zmodyfikować wielkość mieszkania. Podobne zastosowanie mają też lustra. Dodatkowe wnęki można wykorzystać na wypełnienie meblami lub półkami czy to murowanymi czy drewnianymi. Głębokie wnęki to też możliwość stworzenia antresoli z miejscem do spania. Pomysł sprawdza się szczególnie dobrze w małych przestrzeniach. Zamiast na starcie rezygnować z oferty warto ją szczegółowo rozważyć. W razie wątpliwości można skorzystać z usług biura nieruchomości. Agencje oferują nie tylko szereg ofert mieszkań i domów, ale też usługi całego sztabu zaufanych specjalistów.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce