Najlepsze dzielnice do zamieszkania w Szczecinie

Lokalizacja, metraż, cena - to wytyczne, które w pierwszej kolejności są brane pod uwagę przy wyborze miejsca zamieszkania. W których dzielnicach Szczecina mieszka się najlepiej?

Szczecin na tle innych miast Polski wyróżnia się wyjątkowo korzystnym położeniem. Usytuowany jest nad samą rzeką Odrą, od Morza Bałtyckiego dzieli go zaledwie 100 km, a do Niemiec można dojechać w 30 min. Na miejscu jest też port lotniczy i dobrze skomunikowany dworzec PKP. Do tego miasto graniczy z gminą Police, oraz gminami: Dobra, Kołbaskowo, Gryfino i Stare Czarnowo, a także Kobylanka i Goleniów. Jednak to, co najbardziej zachęca inwestorów to konkurencyjne ceny względem Warszawy, Poznania czy Wrocławia. Kawalerka na wynajem w centrum jest nawet dwukrotnie tańsza, niż lokal o tym samym metrażu i położeniu w stolicy.

Co ciekawe to nie centrum miasta jest najpopularniejszą dzielnicą Szczecina. Okazuje się, że największym zainteresowaniem kupców cieszą się nieruchomości na Warszewie. Zadbana zieleń, nowoczesne osiedla i wysoki poziom bezpieczeństwa znalazły odzwierciedlenie w poleceniach i pozytywnych opiniach społeczeństwa. Nieruchomości Warszewo interesują zarówno młodych ludzi 25 +, jak i rodziny z dziećmi oraz osoby dojrzałe.

Inną dzielnicą, cieszącą się równie pozytywną opinią co Warszewo, jest Bukowe w Szczecinie. Zainteresowanie tamtejszymi nieruchomościami obejmuje zarówno rynek pierwotny jak i wtórny. Mieszkańcy najbardziej doceniają spokój i bezpieczeństwo. Ogromnym plusem jest sąsiedztwo Puszczy Bukowej i bliskość przyrody. Warto jednak wspomnieć, że Bukowe jest dedykowane osobom z prawem jazdy. Niestety dzielnica jest słabo skomunikowana z centrum.

Inwestorzy zainteresowani dobrym skomunikowaniem dzielnicy z resztą miasta, powinni zwrócić uwagę na nieruchomości na Świerczewie. Dzielnica sąsiaduje z ul. Witkiewicza, od oraz ul. Derdowskiego. Tworzą ją trzy osiedla: Przyjaźni, Kaliny, Świerczewskie i Świerczewo. Dostępne mieszkania w większości pochodzą z rynku wtórnego i są to standardowe kawalerki czy 2 i 3-pokojowe m. Większość ofert z tego rejonu odznacza się atrakcyjnymi cenami, niestety sporo z nich wymaga remontu.

Ceny nieruchomości w Szczecinie różnią się względem dzielnicy. Najwyższe ceny osiągają rejony najbardziej uznane: Warszewo, Gumieńce, Pogodno, Osowo. Jednak za ceną stoi też jakość i komfort życia. Niższe ceny nieruchomości to m.in. Stołczyn, Gocław, Zdroje czy Niebuszewo. Dzielnice te również mają swoich amatorów, choć jeśli chodzi o nieruchomości w wielu przypadkach trzeba wziąć pod uwagę remont.

Poszukując dla siebie najlepszej lokalizacji zawsze warto korzystać z pomocy biura nieruchomości. Eksperci zajmą się dopasowaniem wszelkich wymagań do możliwości finansowych, a do tego załatwią wszystkie formalności.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce