Nieruchomości premium w Szczecinie - jakie cechy powinny posiadać?

Rynek nieruchomości w Szczecinie rozrasta się z roku na rok. Przybywa nowych obiektów, a w nich mieszkań i apartamentów pretendujących do statusu premium. Czym się charakteryzują?

Nieruchomości premium w Szczecinie odznacza przede wszystkim wysoka jakość wykończenia. Nierzadko spersonalizowana i podszyta historią miejsca. W przeciwieństwie do luksusowych lokali, mieszkania i domy premium są dostępne dla szerszego grona klientów. Ich przygotowanie w dużej mierze leży w rękach architektów wnętrz. Poza tym jak w przypadku każdej nieruchomości na sprzedaż istotna jest lokalizacja. Musi być tak dobrana, aby umożliwiała lokatorom spędzanie czasu w ulubiony sposób. Oznacza to, że może znajdować się np. w pobliżu jeziora, miejskiej plaży, w ścisłym centrum czy w pobliżu alei restauracji - w zależności od gustu. Dzielnica nie ma tu, aż tak dużego znaczenia - może to być Pogodno, Śródmieście, Gumieńce czy Warszewo.

Najważniejsze, aby sąsiedztwo było bezpieczne, infrastruktura wykończona, a widok z okna imponował. W samym budynku powinno być jak najmniej apartamentów czy mieszkań przeznaczonych pod najem krótkoterminowy lub turystyczny. Nieruchomości tego typu dedykowane są przede wszystkim singlom oraz seniorom ceniącym spokój i ciszę. Właściciele mieszkań premium bardzo często wykonują pracę z domu, zapraszają do siebie biznesowych partnerów i gości, dlatego nieruchomość zamieszkana przez rodziny z dziećmi, również eliminuje pozostałe w budynku apartamenty z uzyskania statusu premium.

Do tego, nie tylko mieszkanie, ale cały budynek musi odznaczać się wysoką jakością wykończenia. Mowa o lobby, klatce schodowej, hali garażowej, śmietniku, a także dodatkowych udogodnieniach jak sauna, ogólnodostępny taras czy siłownia. Mile widziana jest też ochrona. Czy mieszkania premium znajdują się jedynie na nowych osiedlach? Nie - można je znaleźć również w starodawnych kamienicach. Wiele zabytkowych obiektów w centrum Szczecina przeszło kompleksową rewitalizację, w rezultacie imponujące fasady, sztukaterie i freski zyskały nowe życie. Wystarczy zajrzeć na ulicę Śląską czy Podzamcze.

W znalezieniu oraz w przygotowaniu nieruchomości pod status premium może pomóc agencja nieruchomości. Biuro nieruchomości zatrudnia doświadczonych doradców, którzy sprawnie poruszają się po rynku, a także współpracują z zaufanymi architektami wnętrz i firmami wykończeniowymi.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce