Nowoczesne mieszkanie na sprzedaż lub wynajem w Szczecinie - jak je przygotować?

Czas jaki spędziliśmy w domach pokazał nam nie tylko, że czasem dobrze jest na chwilę zwolnić, ale też jak bardzo lubimy domowe rearanżacje. Sklepy budowlane i dekoracyjne, a także architekci wnętrz z pewnością to potwierdzą. A z jakimi stylami warto być na bieżąco szykując mieszkanie na wynajem lub sprzedaż w Szczecinie?

Styl skandynawski, industrialny i rustykalny - to klasyki, które zostaną z nami jeszcze na długo. W tym sezonie zdecydowanie dołączył do nich styl mid century, który pewnie wielu przywiedzie na myśl czasy PRL-u, a także styl vintage. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Wbrew pozorom to nic trudnego. Styl skandynawski, to połączenie minimalizmu i funkcjonalności. Dominuje w nim biel (najczęściej ta złamana) i odcienie szarości. Do tego naturalne drewno i surowce. Proste formy i proekologiczne rozwiązania. Projektanci chętnie stosują też tkaniny - bawełnę, len czy wełnę oraz akcesoria w intensywnych kolorach do ocieplenia przestrzeni. Jeśli chodzi o styl industrialny to najlepiej pasuje do przestronnych mieszkań i domów. Duże otwarte przestrzenie i wysokie sufity to miejsca, gdzie wszystkiej jego surowe rozwiązania sprawdzą się najlepiej. Ciemne kolory - nawet czerń, odsłonięte kable, beton, goła czerwona cegła, metalowe fabryczne lampy czy bakelitowe gniazda to elementy, stanowiące kwintesencje stylu industrialnego. Możliwe, że dlatego tak świetnie pasuje do loftów w pofabrycznych nieruchomościach. Ostatnim evergreenem wśród stylów jest styl rustykalny - mówiąc prościej, wiejski. Przytulnie i w zgodzie z naturą - to podstawowe przesłanki osób, które decydują się na rustykalne wnętrze. Proste, drewniane meble oraz schody, odsłonięte belki, słoma, bukiety z trzciny, piece kaflowe czy tzw. kozy to elementy, w które warto zainwestować planując “wiejskie” mieszkanie.

To co w Europie i na świecie jest nowością, a w Polsce pewnego rodzaju powrotem do czasów PRL-u, to styl mid century. Design z lat 50, 60, 70 i początku 80 jest delikatnie odnawiany i przywracany do mieszkań. Fotele uszaki, meblościanki na wysoki połysk, komody na wysokich nogach czy okrągłe lustra uzupełniają nowoczesne wnętrza. Niektórzy decydują się nawet na ujednolicenie kolorów przestrzeni - różowe ściany, różowe meble. Pastelowe kolory jak - żółty, miętowy, błękitny czy wspomniany różowy to zdecydowani faworyci mid century. Ostatnim stylem z jakim warto być zapoznanym jest styl vintage, który często jest określany jest eklektyczny. Nic dziwnego, bo królują tu klasyki z różnych okresów w designie i sztuce. Bogato zdobione ciężkie lustra, skórzane pikowane kanapy, ciężkie welurowe zasłony i eleganckie ozdoby.

Oczywiście niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy szykując mieszkanie na sprzedaż lub wynajem, warto pamiętać, że jeśli nie czujemy się po drodze z remontem, ofertowaniem i formalnościami to warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce