Powiększ mieszkanie w Szczecinie na lato

 

Balkon, taras, loggia - to trzy podstawowe sposoby na powiększenie mieszkania latem. Odpowiednio urządzona przestrzeń to gwarancja dodatkowych godzin na świeżym powietrzu, a nawet… wzrost wartości mieszkania.

Niezależnie od tego czy na nieruchomość składa się ogromny taras, mały balkon czy otwarta loggia - każdą przestrzeń można urządzić funkcjonalnie i stylowo. Najlepszym tego przykładem są aranżację kilkumetrowych powierzchni. Pomocne są tu składane krzesła i poduszki. Do roli stolika warto zaangażować parapet lub oryginalny kształtem stołek. Bardziej standardowym rozwiązaniem będzie składany na poręczy balkonu blat. O nastrój zadbają rośliny i lampiony. Można je powiesić pod sufitem lub zamontować na ścianie. Oryginalna i praktyczna aranżacja zachęci lokatorów do częstszego wychodzenia na świeże powietrze. A jeśli właściciel nieruchomości zdecyduje się na jej sprzedaż, to odpowiednio urządzona przestrzeń balkonu będzie dodatkowym plusem dla potencjalnych nabywców.

Sytuacja ma się podobnie z tarasem. Przyjęło się, że tarasy to raczej elementy charakterystyczne domków jednorodzinnych czy szeregowców. Coraz częściej można je spotkać w nowoczesnych blokach, gdzie są ukryte od strony dziedzińca. Kilkudziesięcio metrową powierzchnię można podzielić na strefy. Strefa relaksu, strefa jadalni, strefa dla dzieci. Żeby je przygotować wystarczą takie elementy jak: hamak, stolik z krzesłami, leżaki, popularna huśtawka z poduszkami i dużo roślin. Z myślą o dzieciach można zadbać o minibasen lub piaskownicę. Dla ochrony przed słońcem warto zamontować markizę lub pergolę tarasową. Osoby, które nie czują w sobie kreatywności do budowania takich miejsc muszą pamiętać, że mieszkanie z tarasem lub mieszkanie z balkonem można zaprojektować z pomocą architekta wnętrz.

Sporym wyzwaniem jest też przygotowanie loggi. Loggie w budynkach w Szczecinie to raczej rzadkość. Można je zobaczyć odwiedzając takie dzielnice jak: Podzamcze, Pogodno czy Warszewo. Niewielkich rozmiarów przestrzeń wliczona w metraż mieszkania najlepiej prezentuje się w parze z rozwiązaniami minimalistycznymi. Wielu właścicieli mieszkań z loggią decyduje się na jej częściowe zabudowanie. W ten sposób przestrzeń łatwo przekształcić w przedłużenie salonu, sypialni czy jadalni. Ciekawym rozwiązaniem jest też urządzenie domowego biura w loggi. Do rozwiązań klasycznych należy stolik kawowy, dizajnerskie krzesła lub fotele bujane i kilka roślin na kwietniku. Dbając o swoją nieruchomość warto rozważyć te rozwiązania, nawet jeśli to rozwiązania jedynie na lato.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce