Prawobrzeże najwygodniejsza dzielnica w Szczecinie

Mieszkanie na osiedlu Słonecznym, Bukowym czy nawet Kasztanowym dla osób przyzwyczajonych do życia w centrum Szczecina może wydawać się kłopotliwe. Tymczasem okazuje się, że osiedla na Prawobrzeżu są znacznie lepiej skomunikowane z centrum i oferują wiele udogodnień, których nie mają nowe osiedla z Lewobrzeża.

Najpopularniejsze osiedla na Prawobrzeżu, czyli Słoneczne, Majowe i Bukowe tworzy prawie 13 tys. mieszkań. Wśród nich są mieszkania własnościowe, mieszkania na wynajem i mieszkania na sprzedaż. Drugie tyle stanowi pozostała zabudowa dzielnicy i nieco mniejsze osiedla. Bloki z wielkiej płyty, z których słynie prawa strona miasta zaczęły powstawać już w latach 70. Podobnie jak infrastruktura, która w miarę na bieżąco jest modernizowana.

Przyglądając się nieruchomościom na Prawobrzeżu jedno można stwierdzić na pewno - takich osiedli już się nie buduje. I nie chodzi tu wcale o to, że są to po prostu duże blokowiska, nie będące w modzie. Chodzi o to, że te osiedla powstawały w innych realiach - inna polityka, inne założenia, inne prawo budowlane, inne możliwości powierzchniowe i cenowe. Działka budowlana na sprzedaż w Szczecinie o powierzchni przygotowanej pod budowę 13 tys. mieszkań - brzmi dziś mało realnie. Obecnie poszukuje się działek budowlanych pod pubowe, co najwyżej 100 - 300 mieszkań.

I choć małe osiedla mogą pochwalić się bardziej kameralną atmosferą, ciekawszym designem i rozkładem budynków, to nie mają za wiele do zaoferowania w temacie infrastruktury i wygodnego połączenia z pozostałą częścią miasta. Oznacza to, że brakuje im tego co ma Prawobrzeże. Autobusem pośpiesznym do centrum można dojechać w 20 minut, samochodem nawet w 10 minut. Drogi są dobrej jakość. Brakuje jeszcze tylko tramwaju. Choć istnieją już plany, które mają go doprowadzić do poszczególnych punktów. Nie jest to jednak łatwe, bo aby linia mogła być użyteczna musiałby docierać na Bukowe, osiedle nad Rudzianką, Słoneczne i Majowe. Poza tym Prawobrzeże ma wszystko to co ma centrum - centra handlowe, sieciowe sklepy, kino, restauracje i punkty rozrywki - po co więc jechać na drugą stronę miasta?

Zastanawiając się nad kupnem lub wynajmem mieszkania warto wziąć pod uwagę mieszkania na Prawobrzeżu, nawet jeśli jest się mocno związanym z centrum Szczecina. Po pomoc warto udać się do agencji nieruchomości. Doradcy wskażą odpowiednie oferty i ułatwią wybór.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce