Znajdź swoje miejsce na mini osiedlu – Zdroje, Bukowe Prawobrzeże Szczecin

Dom w stanie deweloperskim niedaleko centrum, przy jednoczesnej bliskości z naturą? To nie problem! Wystarczy dokładnie poznać Szczecin. Zaglądamy na Prawobrzeże.

Szczecin wyraźnie dzieli się na dwie części: Lewobrzeże i Prawobrzeże. O ile większość ważnych wydarzeń politycznych, kulturowych czy sportowych odbywa się z lewej strony miasta, o tyle prawa strona słynie ze spokoju i rodzinnego klimatu. Kilkadziesiąt (dosłownie) kolorowych osiedli mieści się w 8 różnych dzielnicach (Kasztanowe, Zdroje, Bukowo, Słoneczne, Kijewo, Dąbie, Załom, Płonia). Jedną z najciekawszych okolic są Zdroje. Jest to część miasta usytuowana tuż przy zjeździe do centrum Szczecina, wyjeździe z miasta i Puszczy Bukowej. Dokładniej, Zdroje graniczą z osiedlami: Dąbie na północy, Słoneczne i Bukowe-Klęskowo na wschodzie, Podjuchy na południowym zachodzie i poprzez rzekę Regalicę z Międzyodrzem. Południową granicę dzielą z gminą Stare Czarnowo. W skrócie, to idealna okolica dla kogoś, kto myśli o domku w mieście, ale jednocześnie zależy mu na bliskości przyrody.

Od kilku lat można zaobserwować dynamiczny rozwój dzielnicy. Powstało wiele osiedli i mini osiedli domków jednorodzinnych oraz apartamentowców. W Internecie można znaleźć wiele ofert dotyczących nieruchomości w stanie deweloperskim, dostępnych właśnie w tej części miasta. Nieruchomości w stanie deweloperskim oznaczają nieruchomość z dostępem do wszystkich mediów, ale bez wykończenia. Tzn. że na własną rękę należy zadbać o gniazdka z prądem, grzejniki, pomalowanie ścian, podłogi, kafle i ogólny wystrój. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie – czy interesuje nas tego typu inwestycja? Nieruchomość w stanie surowym zawsze stanowi ofertę korzystniejszą cenowo w porównaniu z domem czy mieszkaniem wykończonym pod klucz. Jednak koszty wyrównują się podczas urządzania lokalu. Z drugiej jednak strony wykańczając lokal samodzielnie mamy pewność, że przestrzeń wygląda tak jak ją sobie wymarzyliśmy i nie trzeba się godzić na żadną z propozycji wykonawcy.

W przypadku Prawobrzeża warto podkreślić, że na jakość większości nowych osiedli znaczny wpływ ma otoczenie. Na południe od torów kolejowych w Zdrojach znajduje się Park Leśny Zdroje, który jest częścią Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. W pobliżu znajduje się również Jezioro Szmaragdowe, które powstało w wyrobisku dawnej kopalni kredy. To właśnie dzięki wapiennej skale woda w jeziorze ma niepowtarzalny turkusowy kolor. Warto również pamiętać o Ogrodzie Ciszy i Medytacji Dietricha Bonhoeffera, stworzonego na cześć niemieckiego duchownego. Co ważne nowe osiedla najczęściej powstają w „mini” formatach. Oznacza to, że zamiast ogromnych kilkudziesięciu bloków wznosi się jedynie kilka niskich domków – najczęściej od 5 do 7 budynków. W ten sposób lokatorzy zyskują nie tylko większy spokój i ciszę, ale również większe bezpieczeństwo.

Warto też zauważyć, że dzielnica Zdroje jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. Od 2015 roku przebiega tędy linia Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, funkcjonują tu przystanki tramwajowe: Jaśminowa ZUS (przy skrzyżowaniu z ul. Jaśminową) oraz pętla tramwajowa Turkusowa (za Selgrosem). Do tego sprawnie działają liczne linie autobusowe, a także linie kolejowe ze stacji Szczecin Zdroje, wiodące do Dąbia w kierunku Goleniowa i Stargardu, ale też w stronę centrum miasta czy na stację Szczecin-Lotnisko.

Poszukując doskonałej nieruchomości w stanie deweloperskim na mini osiedlu warto zwrócić się do biura nieruchomości. Profesjonalni doradcy wybiorą najlepszą z możliwych ofert.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce