5 miejsc nad Bałtykiem, w które warto zainwestować

Podczas gdy kluczowe nadmorskie miasta i kurorty stają się przepełnione, mniejsze miejscowości prężnie się rozwijają. Nowe domy, pensjonaty, apartamentowce na sprzedaż czy wynajem projektowane są z uwzględnieniem najdrobniejszych detali. Wszystko po to, by spełnić oczekiwania wczasowiczów. Którymi miejscowościami warto się zainteresować?

- Rewal - najmniejsza gmina województwa zachodniopomorskiego, tworzą ją: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze i Pogorzelica. Relaw i Pobierowo od lat przyciągają tysiące turystów podczas letnich wakacji, ale jak się okazuje wczasowicze poszukujący bardziej elitarnych form wypoczynku na polskim wybrzeżu wybierają mniej popularne wsie gminy Rewal jak np. Pustkowo czy Niechorze. Każda ze wsi jest usytuowana w bezpośrednim kontakcie z morzem. Wśród nieruchomości na sprzedaż zdarza się działka z widokiem na morze. Przez gminę przebiega Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (Europejski Szlak Dalekobieżny E-9), można go przebyć np. rowerem. Działa tu Rewal Bike System, funkcjonujący na tej samej zasadzie co popularne rowery miejskie.

- Wisełka - niewielka wieś położona na Wyspie Wolin w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Dawniej miejsce popularne wśród harcerzy, dziś powoli rozwijający się kurort. Największym atutem Wisełki jest wszechobecna zieleń. Tzw. zielona turystyka dopiero dociera do Polski z krajów zachodu, jednak można się spodziewać, że wynajem domu, mieszkania czy apartamentu w otoczeniu lasów w ciągu najbliższych lat zdobędzie liczne grono amatorów. Ponadto Wisełka jest oddalona od morza o ok 1,2 km. Droga na dziką plażę prowadzi przez las sosnowo-bukowy. Plaża zakończona jest malowniczym, wysokim klifem. We wsi jest również jeziorko z niewielką plażą i wypożyczalnią sprzętu pływackiego. Wisełka jest też dobrze skomunikowana z innymi miejscowościami jak Międzywodzie, Wapnica, Kołczewo, Międzyzdroje czy Świnoujście skąd blisko do takich atrakcji jak: pole golfowe, latarnia morska czy Park Narodowy.

- Zastań - wieś położona wzdłuż Zalewu Kamieńskiego i zaledwie 3 km od Bałtyku na Wyspie Wolin w gminie Wolin. Wioska powoli przekształca się z obszarów rolniczych właśnie w wieś turystyczną. Wiele działek, to działki z bezpośrednim dostępem do wody (Zalew). Obecnie funkcjonuje tu kilka całorocznych gospodarstw agroturystycznych. W odległości 10 km mieści się Woliński Park Narodowy, a w odległości 3 km gmina Dziwnów. Z niektórych miejsc nad Zalewem w Zastaniu można wypatrzeć legendarny głaz znajdujący się na Wyspie Chrząszczewskiej (Kamień Pomorski). Zastań to spokojne miejsce, w którym wczasowicze mogą odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku.

- Dziwnów - miejscowość położona częściowo na wyspie między trzema akwenami wodnymi: Morzem Bałtyckim, Zalewem Kamieńskim oraz rzeką Dziwna łączącą Bałtyk z Zalewem. Różnorodność wód co roku przyciąga setki żeglarzy i miłośników sportów wodnych. Stąd też od trzech lat koniec lata w Dziwnowie zwiastuje nie zmieniający się kolor liści na drzewach, a żeglarskie mistrzostw świata. Władze miasta coraz wyraźniej inwestują w liczne rozrywki turystyczne oraz działania na rzecz kultury i sportu. Przekłada się to bezpośrednio na zyski mieszkańców i inwestorów.

Mrzeżyno - niewielka miejscowość położona przy ujściu Regi do morza. W ciągu ostatnich lat Mrzeżyno mocno rozwinęło się pod kątem wydarzeń kulturalnych w trakcie sezonu letniego. Mrzeżyno mieści się ok. 18 km od Kołobrzegu i ok. 9 km od Trzebiatowa. Bliżej znajdują się Rogowo, Roby, Trzebusz oraz Dźwirzyno. Ze względu na atrakcyjne położenie dużym zainteresowaniem cieszą się pensjonaty na sprzedaż, apartamenty na wynajem czy działki na sprzedaż. Co roku przyjeżdżają tu setki turystów, którzy potrafią spędzić w miejscowości nawet kilka tygodni. Do atrakcji turystycznych w Mrzeżynie można zaliczyć: falochrony portowe, pomnik Zaślubin Polski z morzem, zabytkowy kościół oraz imprezy odbywające się w porcie oraz na plaży.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce