Obiekty logistyczne i biurowe w Szczecinie oraz w sąsiednich miejscowościach nadal cieszą się uwagą przedsiębiorców. W szczególności przyciągają inwestorów z Niemiec i Skandynawii. Okazuje się, że choć ceny są wysokie to w porównaniu do rynków zagranicznych można je uznać za atrakcyjne.
Podsumowania rynkowe pokazują wprost, że III kwartał tego roku zdominowały transakcje z segmentu nieruchomości biurowych i logistycznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się obiekty poza głównymi centrami przeładunkowymi i biznesowymi. Powstało też wiele nowych obiektów w tym hal magazynowych, m.in. w Zdrojach, na Północy czy sąsiedztwie Dobrej. Kapitał lokowany na rynku nieruchomości komercyjnych w Szczecinie pochodzi głównie z Niemiec, ale też ze Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii.
Za tym trendem podąża też zainteresowanie mieszkaniami i domami na wynajem. Są to jednak najmy terminowe od kilku do kilkunastu miesięcy. Właściciele nieruchomości na sprzedaż oczekują jednak zmian w najbliższym czasie. Większość z nich przyjęła postawę oczekiwania na to, co wydarzy się na rynku. Widmo kryzysu energetycznego, a także rosnące koszty materiałów budowlanych sprawiają, że przyszłość rynku inwestycyjnego jest mocno nieprzewidywalna.
Mimo trudnej sytuacji i rosnących cen, rynek nieruchomości w Europie Środkowo - Wschodniej nadal jest atrakcyjny finansowo w porównaniu z Europą Zachodnią. Widać to również na Pomorzu Zachodnim. Dostępne tereny znajdują się w kręgu zainteresowania firm zajmujących się offshoringiem, produkcją czy usługami. Do tego dochodzą wymieniane już powierzchnie magazynowe i centra logistyczne. Mając na uwadze duży wolumen kapitału posiadanego przez inwestorów w naszym regionie, można wysunąć przypuszczenie, że przyszła optymalizacja wycen nieruchomości będzie zachęcająca do dalszych inwestycji.
Więcej porad oraz informacji można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z agencją nieruchomości i doradcą inwestycyjnym. W ten sposób można mieć pewność, że zdobyte informacje są aktualne i dotyczą konkretnego rynku.