Czy pośrednik jest potrzebny - nieruchomości na sprzedaż w Szczecinie

 Powszechna dostępność internetu i szybki rozwój nowych technologii sprawiły, że sprzedający, kupujący czy wynajmujący nieruchomości zaczęli poruszać się samodzielnie po rynku. A to prowokuje pytanie - czy pośrednicy wciąż będą potrzebni?

Należy zacząć od tego na czym polega praca pośrednika. Otóż dobry agent nieruchomości to przede wszystkim ekspert rynku. Posiada szczegółową wiedzę na temat prawa budowlanego i obrotu nieruchomościami, zna trendy panujące na rynku i sprawnie porusza się w przestrzeni miejskiej. Pośrednik jest też dobrym sprzedawcą. To właśnie on przygotuje odpowiedni plan sprzedaży lub wynajmu domu czy mieszkania. Oszacuje właściwe ceny. Wyliczy czas potrzebny na przeprowadzenie transakcji. Wyszuka okazje, które zapewnią dobre stopy zwrotu z najmu. Przede wszystkim jednak, odciąży inwestora i zapewni bezpieczeństwo jego transakcji. Tylko, że nie ma nic za darmo.

I właśnie to jest najczęstszym powodem, przez który wiele osób rezygnuje z usług agentów nieruchomości. Właściciele domów na sprzedaż czy mieszkań do wynajęcia uważają, że mogą samodzielnie wykonać te same czynności korzystając jedynie z internetu. Niestety, są w błędzie. Pośrednik nieruchomości zawsze jest o krok do przodu przed klientami, m.in. na tym polega jego praca. Obszerne bazy klientów oraz nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż oraz wynajem pozwalają mu na bezpośrednie dotarcie do odpowiednich miejsc i ludzi. Nowe technologie, do których nie każdy ma dostęp, jak np.: prezentacje wideo czy wirtualne spacery 2D i 3D, umożliwią mu zdalne oprowadzenie po domu, mieszkaniu czy działce. Media społecznościowe jak Facebook, Instagram i YouTube, będąc prowadzone przez zaufaną markę, wywrą zupełnie inne wrażenie na potencjalnym inwestorze.

Prócz tego dobry pośrednik zawsze jest zaznajomiony z potrzebami i sytuacją majątkową swojego klienta. Dzięki temu podczas przygotowania ofert, wie jakie czynniki mogą pozytywnie wpłynąć na przyszłą sytuację inwestycji, a jakich należy bezwzględnie unikać. Agent nieruchomości to również doradca inwestycyjny, uważny na wszelkie okazje. Co jednak najważniejsze decydując się na jego usługi, decyduje się na indywidualną współpracę opartą o dobrą partnerską relację. Sukces klienta jest sukcesem pośrednika.

Decydując się na sprzedaż domu, wynajem mieszkania czy inwestycję w nieruchomość zadaj sobie pytanie - czy na pewno jestem w stanie zrobić to sam? Ofertę biura nieruchomości możesz sprawdzić w każdej chwili - to nic nie kosztuje.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce