Dom na sprzedaż pod Szczecinem musi być droższy od mieszkania w centrum?

Utarło się, że dom na przedmieściach jest olbrzymią inwestycją i bezwarunkowo jest droższy od mieszkania w centrum. Okazuje się, że wcale nie jest. Wszystko zależy od lokalizacji i metrażu.

Mieszkaniowy boom sprawił, że wiele osób zaczęło rozglądać się za nową przestrzenią do życia lub inwestycji. Wraz ze wzrostem cen lokali w centrum Szczecina, coraz więcej osób obierało kierunek na tańsze przedmieścia. Zainteresowaniem cieszyły się okolice takich wisi jak: Mierzyn, Siadło Dolne, Dobra, Wołczkowo, czy dzielnice jak: Gumieńce, Warszewo, Bezrzecze. W ten sposób obrzeża miasta stały się dobrze zorganizowaną przestrzenią pod kątem infrastruktury drogowej i oferty społeczno- kulturalnej. Działają tam sklepy, restauracje, szkoły, przedszkola, sale zabaw dla dzieci i... panuje spokój. Wraz z rozwojem tych obszarów rosły też ceny, jednak jak się okazuje nie przerosły cen mieszkań w centrum Szczecina.

Dom pod miastem na sprzedaż o powierzchni do 100 m kw. wartościowo można porównać do 2 - 3 pokojowego nowego mieszkania w centrum. Cenę ostatecznie warunkuje lokalizacja i metraż, jednak koszty są podobne, a jakość życia zupełnie inna. Dom to najczęściej prywatny podjazd, garaż, ogród, znacznie więcej prywatności i spokoju, którego brakuje w śródmieściu.

Deweloperzy rozbudowujący te obszary postanowili też zadbać o różnorodność, wystarczy zajrzeć do oferty biura nieruchomości, by się o tym przekonać. Dom jednorodzinny z ogrodem to klasyka, jednak wśród ogłoszeń są też domy szeregowe, domy w zabudowie bliźniaczej, a także kameralne budynki kilkurodzinne. Każda z tych nieruchomości to też prywatne podwórko urządzone według własnego uznania. Sporym plusem podmiejskich osiedli jest też ich estetyka. Rynek wtórny to domki stylizowane na dawne dworki lub domy z czerwonej cegły wzniesione w starym budownictwie. Rynek pierwotny to nowoczesny design - ujednolicony w przypadku osiedli. Bez wątpienia każda z tych opcji ma swój urok.

Od kilku lat określenie “sypialnie miasta” używane dla terenów podmiejskich traci na znaczeniu. Gminy stają się coraz bardziej atrakcyjne i przyciągają, coraz więcej ludzi. Dom na przedmieściach to już nie dom na odludziu bez oświetlenia i kanalizacji, a wygodna przestrzeń do życia. W ten sposób stając przed wyborem dom na sprzedaż na obrzeżach miasta czy mieszkanie w centrum Szczecina - można kierować się gustem i potrzebami, a nie ceną.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce