Dom parterowy – co musisz o nim wiedzieć

     Dom nie musi być piętrowy! Niskie budynki równie pięknie wkomponowują się w najbliższą przestrzeń i spełniają wymogi lokatorskie nawet dużych rodzin. Wszystko jest kwestią odpowiedniego projektu.

 

     Na polskich podwórkach domy jednopoziomowe to wciąż nowość, którą warto bliżej poznać. Pierwszy element pozytywnie wpływający na wizerunek niskiego budynku to cena. Koszt domu parterowego, zwłaszcza o niewielkim metrażu do 150 m kw. jest znacznie niższy od nieruchomości piętrowej, nawet jeśli trzeba wykonać wykopy oraz stworzyć fundamenty o znacznie większej powierzchni. Kolejny plus to czas. Jeśli planujemy zakup działki i samodzielną budowę, możemy być pewni, że prace przebiegną znacznie szybciej, niż w przypadku domu z kondygnacjami. Po trzecie, dom parterowy jest prosty w konstrukcji. Co za tym idzie, ryzyko popełnienia błędów wykonawczych jest niezwykle niskie.

 

     Rozważając zakup domu parterowego w Szczecinie, warto odwiedzić Bezrzecze. Dom w stanie deweloperskim lub z rynku wtórnego – wybór zdecydowni jest . Nieruchomości najczęściej mają garaż wraz z gotowym podjazdem do garażu, taras, ogrodzenie wraz z bramą wjazdową, posianą trawę wraz z drzewami ozdobnymi, ale też zbiorniki na deszczówkę (darmowa woda do podlewania ogrodu). W takim domu szybciej można zintegrować się z otoczeniem i stworzyć własny kąt. Należy zauważyć, że jest to przestrzeń, gdzie każda część nieruchomości może mieć bezpośredni dostęp do natury – ogrodu. Sprzyja to spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu.

 

     Dom parterowy to też idealne rozwiązanie dla ludzi starszych i rodzin z dziećmi. Jeden poziom to brak schodów lub ich niewielka ilość. Dla osób w podeszłym wieku schody to często bariera nie do pokonania. Przez to w domach istnieje wiele pomieszczeń, do których dostęp jest wręcz niemożliwy. Dom o jednej kondygnacji to większe bezpieczeństwo dla małych dzieci. Ryzyko upadku ze schodów znika. Łatwiej jest przemieścić się z jednego do drugiego pomieszczenia. Bliskość podwórka sprawia, że więcej czasu przebywa się na zewnątrz.

 

     Oczywiście jest też kilka minusów, których należy być świadomym, by lepiej sobie z nimi poradzić. Dom o jednej kondygnacji tworzy kilka połączonych ze sobą mniejszych brył. Sprowadzenie kształtu do jednej formy np. sześcianu spowodowałoby pozbawienie światła centralnej części budynku. Ponadto położenie płaskiego dachu wymaga większego nakładu finansowego i jest bardziej skomplikowane. Duża powierzchnia ścian zewnętrznych szybciej przepuszcza ciepło, a to wpływa na koszt utrzymania budynku.

 

     Dom parterowy czy też działka budowlana – niezależnie czego poszukujemy o pomoc warto zwrócić się do biura nieruchomości. Doradca przygotuje listę nieruchomości odpowiadających naszym potrzebom oraz wymaganiom. Ponadto będą to tylko i wyłącznie sprawdzone lokale czy przestrzenie. Agencja nieruchomości to gwarancja bezpiecznego zakupu. Profesjonalna obsługa jest też w stanie pomóc w zakresie uzyskania kredytu (bez prowizji od kupującego i dodatkowych kosztów związanych z załatwieniem kredytu).

 Podejmując decyzję o kupnie domu warto przestać myśleć stereotypami i skorzystać z pomocy profesjonalistów, w końcu to jeden z najważniejszych kroków w życiu.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce