Dom z ogrodem – kup odpowiednią nieruchomość

Ogród, to dekoracja domu, strefa relaksu, miejsce do realizowania hobby czy też spotkań z przyjaciółmi. Jednak, aby ogród spełniał wszystkie wymogi właściciela musi powstać na odpowiedniej działce. Jakiej?

Na rynku coraz popularniejsze stają się ogrody tworzone w holistycznej koncepcji. Pierwszorzędna zasada projektów tego typu mówi, że przestrzeń wokół domu ma być miejscem wpływającym pozytywnie na równowagę ciała, ducha i umysłu. Ogród musi angażować wszystkie zmysły – wzrok, słuch, smak, dotyk i węch. Należy wiedzieć, że w ogrodzie holistycznym człowiek ma taki sam wpływ na przyrodę, jak przyroda na człowieka. By udało się zrealizować wszystkie te założenia potrzebna jest odpowiednia nieruchomość. Wyszukane dom lub działka na sprzedaż, muszą być oddalone od miejskiego zgiełku. W takim wypadku najprostsze rozwiązanie nasuwa się samo – dom na przedmieściach.

Codziennie życie w mieszkaniu w centrum miasta sprawia, że odgłosy natury i cisza stają się dla człowieka obce. Ma to negatywny wpływ na zdrowie - hałas jest dziś znaczącym cywilizacyjnym zagrożeniem. Wystarczy odwiedzić Siadło Dolne, Warszewo czy Bezrzecze pod Szczecinem, by osłuchać się z ciszą. Architekci krajobrazów mają w zanadrzu kilka gotowych propozycji, które w połączeniu z wiejskim czy też podmiejskim spokojem stworzą nową jakość życia.

Budując zupełnie nowy krajobraz trzeba wziąć pod uwagę sąsiednie tereny. Ogród w nadmorskiej przestrzeni będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż ogród nad jeziorem w lasku. Zielone liście roślin wygłuszają hałas, stonowane kolory koją nerwy. Holistyczna koncepcja ogrodu wyklucza stosowanie materiałów budowlanych. Ogród jest tu częścią nieruchomości i tak jak dom musi dawać swobodę. Stąd też warto niektórych elementów nie planować i pozwolić im rosnąć dziko. Rośliny należy wybierać samodzielnie. Warto jednak mieć na uwadze ich okres kwitnienia i decydować się na te, które pięknie wyglądają nie tylko latem, ale też zimą. W polskim klimacie odradza się również wprowadzania do swojej przestrzeni roślin egzotycznych, które naturalnie nie występują w naszym krajobrazie. Przyjemnym elementem zawsze jest też basen lub oczko wodne.

Dom z gotowym ogrodem lub nieruchomość z doskonałą przestrzenią pod ogród z łatwością można znaleźć w bazie danych agencji nieruchomości. Profesjonalni doradcy przygotują listę ofert, które na pewno spełnią wymagania potencjalnego nabywcy. Pomoże to zaoszczędzić czas, ale też spełnić marzenia o doskonałej nieruchomości.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce