Gdzie kupić dom lub mieszkanie - nowe czy stare dzielnice Szczecina?

Pogodno i Warszewo to najwyżej oceniane dzielnice Szczecina pod kątem jakości i opłacalności życia. I choć obydwie słyną z pięknych domów i willi to różnica między nimi jest diametralna.

Pogodno przez długie lata prowadziło we wszelkich rankingach na najlepszą dzielnicę Szczecina. Nic dziwnego, ponieważ większość zabudowy tej części miasta stanowią wille, wiekowe domy czy mieszkania starego typu sąsiadujące z parkami i lasami. Są też takie osiedla jak Somosierry czy Magnolia Park gdzie dominują niskie bloki przyciągające amatorów mieszkań. Pogodno odznacza się też bardzo dobrym skomunikowaniem z resztą miasta. Na terenie dzielnicy działają też wydziały uczelni wyższych m.in.: Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Morskiej, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego czy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, a co za tym idzie, dzielnica cieszy się zainteresowaniem studentów - szczególnie oferty typu mieszkanie na wynajem.

Jednak Pogodno to jedna z najstarszych dzielnic Szczecina, przez co nie ma tu już miejsca pod budowę nowych osiedli mieszkaniowych. Tego typu inwestycje zaczęły przenosić się w inne rejony miasta. Właśnie w ten sposób Warszewo zaczęło doganiać, a niekiedy nawet prześcigać swoją popularnością Pogodno. W 2016 roku liczba mieszkańców Warszewa przekroczyła 10 000 osób. Osiedla domów jednorodzinnych przy ulicach Wiśniowy Sad i Glogera czy przy Rostockiej stały się jednymi z najpopularniejszych. Nowa zabudowa pojawiła się też przy ulicy Wapiennej i po obu stronach ulicy Podbórzańskiej, podobnie jak przy ulicach Kostrzewskiego, Złotowskiej i Duńskiej. W ostatnich latach poprawiła się też jakość komunikacji dzielnicy z resztą miasta.

Podsumowując, poszukują nieruchomości z rynku wtórnego, zdecydowanie można udać się w kierunku Pogodna, cichej spokojnej dzielnicy o specyficznym budownictwie. Szukając nowej zabudowy znacznie lepiej zwrócić się w kierunku podmiejskich terenów i wybrać Warszewo. O pomoc i przygotowanie oferty warto poprosić agencję nieruchomości. Biuro przygotuje listę najciekawszych nieruchomości, a także zaproponuje różne możliwości finansowania.

Jeśli okaże się, że Pogodno czy Warszewo nie spełniają wszystkich wymogów, można poprosić o ofertę z innych rejonów miasta. Bukowe czy Świerczewo mają równie wiele atutów przyciągających inwestorów.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce