Jak kupić dom to tylko na Bezrzeczu w willowej dzielnicy Szczecina

     Bezrzecze, jedna z najspokojniejszych dzielnic Szczecina. Nowoczesna infrastruktura, łatwy dostęp do centrum miasta i nowa zabudowa - to cechy, które wyróżniają tę dzielnicę i znacznie wpływają na podniesienie jakości życia. Tym samym jest to doskonałe miejsce na Twój nowy dom.

 

     Dom czy mieszkanie? - to rzadki dylemat, ale niezwykle istotny, szczególnie w przypadku kupna nieruchomości. Zdarza się, że ceny domów jednorodzinnych w dzielnicach oddalonych od miasta są równe cenom mieszkań zlokalizowanych w ścisłym centrum. W takim przypadku należy dokładnie przemyśleć swoje potrzeby. Jeśli zależy nam na poczuciu intymności i przestrzeni osobistej, stałym kontakcie z przyrodą, wygodnym przydomowym garażu czy prywatnym placu zabaw dla dzieci, nie ma co się dłużej zastanawiać! Jednie własny dom, spełni te wymagania. Pozostaje tylko wybrać dzielnicę.

 

     Częścią Szczecina dostatecznie oddaloną od miejskiego zgiełku, a jednocześnie wygodnie skomunikowaną z centrum jest Bezrzecze. Wzniesione tam osiedla mają typowo mieszkaniowy charakter. Próżno tu szukać zakładów przemysłowych czy dużych firm usługowych. Jest za to mnóstwo prywatnych sklepików spożywczych z naturalnymi produktami. Dawniej dzielnica stanowiła odrębną wieś, którą po wojnie włączono w granice miasta. Ciekawą historię tego miejsca da się wyczytać w pozostałościach po dawnej architekturze. Choć na ulicach takich jak Rozmarynowa, Diamentowa, Sosnowa czy Koralowa dominuje nowoczesna zabudowa, gdzieniegdzie można odnaleźć prawdziwe skarby architektoniczne. Tym samym dzielnicę obejmuje zarówno rynek pierwotny jak i wtórny.

 

     Bezrzecze Dolne to potoczna nazwa dzielnicy. Jej bliźniaczka to Bezrzecze Górne (również potoczna nazwa) zarejestrowana jako oddzielna wieś położona 10 min od miasta w gminie Dobre w powiecie Polickim. W ostatnich latach obserwuje się silny wzrost inwestycji w gminie. Mieszkańcy cenią sobie tamtejszą ciszę i spokój.

 

     Właśnie cisza i spokój to najczęściej wymieniane zalety nieruchomości znajdujących się po za centrum. Samodzielnie można decydować o kształcie otoczenia – plac zabaw, garaż, basen, ogród kwiatowy czy ogród warzywny nie stanowią tu problemu. Decydując się na dom poza miastem zyskuje się też szansę stworzenia bliskiej relacji z sąsiadami. Wspólny grill, przyjęcie czy spotkanie na kawie nie wymaga dodatkowej organizacji, wystarczy nakryć w ogrodzie.

 

     Na terenie Bezrzecza działa też szkoła podstawowa oraz przedszkole. Są tu również zapewnione usługi stomatologiczne i pediatryczne. Jeśli jednak nie będzie to wystarczające wystarczy 5 minut by przedostać się do centrum miasta lub 15 minut komunikacją miejską i liniami autobusowymi 74 (dzienna), 527 (nocna) lub 5 (linia PKS Szczecin).

 

     Zakup lub wynajem domu na Bezrzeczu to gwarancja udanej inwestycji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić się o pomoc do agencji nieruchomości. Profesjonalni dorady przygotują listę nieruchomości, zaproponują odpowiednie rozwiązania, a także wskażą korzystne możliwości finansowania zakupu. Korzystając z usług biura nieruchomości zyskujemy pewność, że transakcja jest bezpieczna, a nieruchomość wcześniej sprawdzona. Zapewniamy, że marząc o ciszy i spokoju warto postawić na Bezrzecze.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce