Jak urządzić mieszkanie na sprzedaż w Szczecinie?

Aby przyciągnąć uwagę inwestorów mieszkanie na sprzedaż musi mieć nie tylko atrakcyjnie rozpisaną ofertę i cenę, ale również odznaczać się atrakcyjną aranżacją. W tym temacie każdy rok przynosi nowe trendy. Jakie przyniósł 2023 do Szczecina?

Mieszkania na sprzedaż w Szczecinie są tak samo dostępne na nowych osiedlach, jak i w blokach z wielkiej płyty i w zabytkowych kamienicach w centrum Szczecina. Każde z nich posiada swoją charakterystykę. Nowe mieszkania na popularnych osiedlach w Szczecinie, jak Nowa Cukrownia, Pod Gwiazdami czy Harmonia, odznaczają się średnim metrażem ok. 50 mkw, otwartą przestrzenią i minimalistycznym wykończeniem z drewnianymi lamelami i marmurowym motywem. Mieszkania na sprzedaż w blokach z wielkiej płyty na takich osiedlach, jak Kaliny czy Bukowo, to najczęściej 2, 3, lub 4 pokoje od 40 do 60 mkw, z zamkniętymi przestrzeniami, utrzymane w prostych aranżacjach opartych głównie na oryginalnych kolorach ścian. Z kolei mieszkania w centrum Szczecina w kamienicach to duże, otwarte, jasne przestrzenie w metrażach często przekraczających 100 mkw. Odznaczają się klasycznym wykończeniem - sztukateria, motywy dekoracyjne oraz drewno. Każdy z tych stylów w połączeniu z bieżącymi trendami może podbić uwagę inwestorów i przeważyć szalę decyzji na korzyść zakupu.

Najpopularniejsze kolory wnętrz na 2023 rok

Kolor wnętrza to pierwszy element aranżacji, jaki dostrzega osoba oglądająca mieszkanie na sprzedaż. Wiedząc o tym, można zdecydować się na uniwersalne kolory, jak piaskowy, szary czy biały. Ale można też zdecydować się na oryginalniejszy ruch. W tej opcji warto wiedzieć, że pod koniec każdego roku Instytut Pantone wskazuje najmodniejsze kolory na kolejne sezony. Tym razem padło na Digital Lavender i Viva Magenta. Pierwszy z nich to fiolet wchodzący w pastelowy odcień, drugi to tzw. przygaszona czerwień. O ile już po pierwszych tygodniach od ogłoszenia wyborów można było dostrzedz dystans projektantów, co do pierwszego koloru, to drugi jest chętnie wybierany do podkreślania wybranych elementów wnętrz.

Mieszkanie na sprzedaż - jaki styl wnętrza wybrać?

Minimalizm to najczęściej wybierany styl aranżacji i wykończenia wnętrz mieszkań w Szczecinie. Możliwości jest jednak więcej. Można tu wymienić styl boho, w którym dominują kolory ziemi, organiczne materiały oraz ręcznie wykonane dodatki czy styl vintage, który uwzględnia meble oraz dodatki z minionych epok czy geometryczne formy.

Projektanci podpowiadają, że w tym sezonie warto zwrócić uwagę na bardziej zmysłowe i zaokrąglone kształty mebli i dekoracji do mieszkań. Zaokrąglone narożniki, stoliki czy lampy będą w sam raz. Do mody mają też wrócić wyraziste faktury o intensywnych wzorach, które będą przeznaczone do zdobienia ścian i podłóg. Wykorzystując tę wiedzę można samodzielnie przygotować aranżację mieszkania na sprzedaż. Można też skorzystać z usługi home stagingu lub zdać się na wsparcie agencji nieruchomości.

Więcej informacji o właściwej aranżacji mieszkania na sprzedaż można zasięgnąć w naszej agencji - Elite Nieruchomości.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce