Jakość nieruchomości na sprzedaż w Szczecinie. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Nie tylko lokalizacja, cena i metraż, ale też izolacja i materiały budowlane wpływają na jakość mieszkania. Na co szczególnie zwrócić uwagę inwestując w lokal z rynku pierwotnego?

Liczba kredytów hipotecznych udzielanych w Polsce jest najwyższa od 6 lat. Główny Urząd Statystyczny podał, że w ubiegłym roku oddano do użytku ponad 178 tys. nowych mieszkań, czyli o 9 proc. więcej niż w roku 2016. Według tych samych badań wydano ponad 250 tys. pozwoleń na budowę, a już w samym styczniu tego roku oddano do użytkowania ponad 13 tys. mieszkań w Polsce. Masowy przyrost nieruchomości daje jednak do myślenia - czy tak krótki czas budowy przekłada się na jakość budynków, które mają służyć latami?

Do tej pory kluczowymi kwestiami podczas wyboru mieszkania na sprzedaż były: lokalizacja, metraż i cena. Dziś równorzędnie powinny być traktowane kwestie techniczne budynku. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym nie mamy większego wpływu na jakość materiałów użytych do budowy bloku. Świadomość tego jest w społeczeństwie dość niska. Kwestie izolacji termicznej, odpowiedniej akustyki i wentylacji nie obejmują odbioru mieszkania. Obejmują jednak chęci na dobrej jakość powietrze, brak wilgoci, ciszę i ciepło podczas użytkowania “M”. Materiały budowlane niskiej jakości to straty zdrowotne i finansowe - wyższe rachunki za energię, pleśń na ścianach i ciągły podsłuch na mieszkanie sąsiada.

Stąd też należy zacząć od gruntownego porównania ofert deweloperów. Nie trzeba zabierać się za to samemu, osoba nie mająca na co dzień styczności z rynkiem, nie musi posiadać profesjonalnej wiedzy budowlanej. O pomoc można zwrócić się do agencji nieruchomości. Doradcy dysponują odpowiednimi danymi, dzięki którym są w stanie dotrzeć do informacji interesujących potencjalnego inwestora.

W ten sposób można ustalić nawet to jakim powietrzem będziemy oddychać w mieszkaniu. Nieszczelne, niskiej jakości okna, szybko zaproszą do lokalu smog i wypuszczą z niego ciepło. Słaba wilgotność w pokojach będzie wysuszać błony śluzowe utrudniając oddychanie i powodując pieczenie oczu, z kolei wysoka wilgotność spowoduje tworzenie się grzyba na ścianach. Warto też wiedzieć, że w Polsce wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej przegród między lokalami jednorodzinnymi nie istnieją, są tylko zalecenia. Chcąc uniknąć niepożądanych dźwięków ze strony sąsiadów, już na etapie budowy należy wskazać interesującą nas izolację. Jeśli nieruchomość jest już gotowa warto dowiedzieć się jaka została użyta i czy w ogóle została użyta.

W Szczecinie dzielnice, w których powstało w ostatnich latach najwięcej nieruchomości to: Bezrzecze, Warszewo, Pomorzany i Słoneczne. Wybierając mieszkania w tych miejscach warto mieć na uwadze kontrolę jakości.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce