Kolejne biurowce na rynku nieruchomości w Szczecinie

Przestrzeń biurowa do wynajęcia, przestrzeń biurowa na sprzedaż - to coraz popularniejsze ogłoszenia na rynku nieruchomości w Szczecinie. Skąd tak duże zapotrzebowanie na przestrzeń użytkową?

Inwestycja w biura podobnie jak inwestycja w mieszkania dziś po prostu się opłaca. Na rynku wciąż daje się odczuć niedobór profesjonalnych przestrzeni użytkowych. Wynika to nie tyle z faktu, że w ostatnich latach na Pomorzu Zachodnim zarejestrowało się wiele nowych działalności, a rosnącej liczby zagranicznych przedsiębiorców uruchamiających swoje filie w Szczecinie i najbliższej okolicy, jak: Szczecin Dąbie, Police, Dobra czy Goleniów. Wiele z tych firm jest zainteresowanych wynajmem lub kupnem nieruchomości. Inwestorzy często przekładają funkcjonalność ponad koszty, dlatego “upolowanie” atrakcyjnej przestrzeni może przynieść szybki zysk.

Okazuje się też, że w kręgu zainteresowań inwestorów leżą nie tylko tradycyjne przestrzenie biurowe, ale też nowe przestrzenie co-workingowe. Chętnie korzystają z nich start-upy, agencje marketingowe, a także osoby prywatne wynajmujące “biurka” na godziny, tygodnie czy miesiące. Są to nieruchomości zaaranżowane na uniwersalne biuro z wieloma stanowiskami pracy. Zakup biurowca czy chociaż wielkometrażowego biura nie jest dedykowane jedynie najbogatszym przedsiębiorcom na rynku. W sieci można znaleźć strony, oferujące crowdfunding nieruchomości polegający na wykupie udziałów w nieruchomości.

Obecnie jedną z budzących większe zainteresowanie przestrzeni biurowych w Szczecinie, jest czteropiętrowy budynek przy ul. Janosika, na granicy Śródmieścia i Niebuszewa. Niedawno ukończono elewację nawiązującą do architektury modernistycznej. Budynek jest przezierny dzięki dwóm szklanym ścianom od frontu i zaplecza. Zapewni to nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale również nietypowe światło we wnętrzach. Na inwestorów czeka łącznie pięć kondygnacji o powierzchni ok. 4 tys. mkw oraz parking. Przestrzenie najprawdopodobniej będą wystawione jedynie na sprzedaż.

Rynek nieruchomości w Szczecinie czeka również na przywitanie Posejdona w pobliżu Bramy Portowej oraz Hanza Tower również w okolicy Niebuszewa. Osoby poszukujące przestrzeni biurowej na sprzedaż lub wynajem swoje poszukiwania powinny zacząć od biura nieruchomości. Doradcy pomogą wybrać z bogatej oferty rynku najciekawsze miejsca.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce