Krótkoterminowy wynajem mieszkania w Szczecinie

Hotele, domy gościnne, apartamenty - to z ich usług najczęściej korzystamy wyjeżdżając do innego miasta w celach wypoczynkowych czy firmowych. W ostatnich latach do tej listy dołączyły również mieszkania na wynajem krótkoterminowy. Czy to nowy sposób na biznes?

W ciągu kilku ostatnich lat właściciele mieszkań na wynajem podjęli ryzyko i do ofert “wynajmę mieszkanie” zaczęli dodawać dopisek “na doby”. Okazało się, że możliwość wynajmu mieszkania zamiast pokoju hotelowego, w szybkim tempie zdobyła nową rzeszę amatorów. Oprócz konkurencyjnej ceny względem wynajmu hotelu czy apartamentu, mieszkanie na doby oferuje też swobodny dostęp do kuchni, brak ograniczeń rytmu dnia czy sztywnych zasad dotyczących meldunku i wymeldunku.

Stawki krótkoterminowego wynajmu mieszkań zaczynają się średnio od ok. 60 - 70 zł od osoby za dobę. Właściciele lokali w najlepszych lokalizacjach często windują cenę do 100 zł od osoby, jednak wciąż pozostają konkurencyjni względem hoteli. Popularność tego typu wynajmów zaczęła sprzyjać też właścicielom mieszkań studenckich. W czasie wakacji pobyt w nieruchomości można wycenić i oddać w ręce przyjezdnych. Pomaga to zminimalizować straty lub uzyskać dodatkowy zysk.

Osoby korzystające z wynajmu krótkoterminowego to najczęściej zagraniczni pracownicy dużych korporacji lub uczelni wyższych, a także osoby przyjeżdżające w celach rozrywkowych czy wypoczynkowych, np. na festiwale czy rozgrywki piłkarskie. Mieszkanie na wynajem, które spełni ich potrzeby musi być zlokalizowane w pobliżu najistotniejszych punktów miasta, przystanków komunikacji miejskiej i sklepów. Niestety, mieszkanie położone z dala od centrum w tym przypadku się nie sprawdzą. Istotny jest też standard. Należy pamiętać, że wiele z tych osób stawia na wynajem mieszkań ze względu na ich oryginalny styl. Ciekawy design, sprzęty takie jak: naczynia, ręczniki, pościele i sprzęt AGD i RTV, to podstawa. Całość musi być schludna i zadbana. Jeśli, których z gości wyrwał gniazdko natychmiast trzeba je naprawić, jeśli woda kapie z kranu, trzeba go dokręcić itd.

Od strony technicznej umowa najmu krótkoterminowego nie różni się zbytnio od standardowej umowy. Jej najistotniejszym punktem jest długość pobytu, odpowiedzialność za ewentualne zniszczenia i wysokość kaucji.

Zdecydowanie krótkoterminowy wynajem mieszkań jest nowym biznesem.© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce