Kup nowe mieszkanie w Szczecinie i urządź je zgodnie z nowymi trendami

Mieszkanie z rynku pierwotnego lub mieszkanie z rynku wtórnego - dla kupującego to wciąż nowe mieszkanie i… konieczność nowej aranżacji wnętrza. Na co zwrócić uwagę, żeby cieszyć się nie tylko stylem, ale i funkcjonalnością?

Wnętrze mieszkania powinno być dopasowane do charakteru jego lokatorów, ale też do ich codziennych potrzeb. Mówi się, że wybierając nieruchomość na sprzedaż z rynku wtórnego konieczne są kompromisy przy jego aranżacji. Nie zawsze da się pogodzić marzenia z rzeczywistością. Czy to oznacza, że mieszkanie na sprzedaż z rynku pierwotnego jest lepsze? Nie! Jest tak samo dobre jak jego starszy odpowiednik i nierzadko wymaga takiej samej liczby kompromisów. Krzywdzące opinie dotyczące mieszkań przechodnich często są spowodowane stereotypami, dlatego też niezależnie od tego jakie mieszkanie się kupiło należy podejść do niego jak do nowego mieszkania, w którym spędzi się kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Urządzić nowe mieszkanie można samemu lub z pomocą architekta wnętrz. Posiłkując się przy zakupie lokalu agencją nieruchomości, warto przy okazji zapytać o specjalistę. Biuro nieruchomości na pewno będzie w stanie wskazać tych najbardziej zaufanych profesjonalistów i pomóc w kontakcie. Jeśli jednak nowi lokatorzy wolą postawić na własne umiejętności lepiej wcześniej poznać trendy, które rządzą rynkiem. Tym najpopularniejszym jest skandynawski minimalizm, który obecnie pokazał się w nowej nordyckiej odsłonie. To połączenie przytulności i chłodnych czystych barw z wzorzystymi ozdobami na poszczególnych fragmentach ścian. Do wnętrza została wprowadzona również czerń, która po części zastąpiła szarość. Na czarno maluje się wnęki i sufity, które optycznie wydłużają przestrzeń.

Kolejny ważny punkt to recykling - tak recykling! Designerzy coraz częściej wykorzystują stare deski, zardzewiałe rury, zepsute sprzęty rzemieślnicze, jak np. maszyny do szycia czy prasy do przygotowania nietuzinkowego wyposażenia wnętrz. Dzięki kreatywności innych zniszczone przedmioty otrzymują nowe życie, a właściciele mieszkania niepowtarzalny mebel lub ozdobę. Świadomość tego jak ważne jest środowisko rośnie też dzięki wprowadzaniu do nieruchomości zieleni. Wracają wysokie metalowe kwietniki, a konkurencję robią im dzielone ściany, zarówno te z mchu, jak i rzędów doniczek. Osoby, które lepiej się czują w eleganckich, luksusowych wnętrzach powinny zainteresować się nurtem art deco, który w tym roku silnie o sobie przypomniał. Welurowe obicia, mosiężne i miedziane wykończenia, a do tego spora dawka złota i kolorów takich jak morela. Kiedy odpowiedni styl zostanie wybrany, zostanie już tylko poukładanie wszystkiego, tak aby przede wszystkim wygoda odznaczała mieszkanie.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce