Loft na sprzedaż lub wynajem w Szczecinie

Kiedy standardowe mieszkanie w centrum Szczecina to za mało, a apartament na obrzeżach miasta nie spełnia wszystkich oczekiwań to znak, że czas rozejrzeć się za loftem.

Loft na wynajem lub sprzedaż w Szczecinie do niedawna był rzadkością i kojarzył się z ekstrawagancją. Rynek nieruchomości na Pomorzu Zachodnim wciąż jest dość zachowawczy. Ostatnie miesiące przyniosły jednak pierwsze zmiany. Okazało się, że licznie przeprowadzane rewitalizacje na rynku pierwotnym zaowocowały nowymi ofertami sprzedaży i wynajmu nietypowych nieruchomości… w tym loftów.

Nie ulega wątpliwości, że loft na sprzedaż w Szczecinie to wciąż konsumencka nisza, aniżeli realny segment rynku, jednak pierwsze oferty są już dostępne. Wybierając lokal tego typu warto poznać przestrzenie, które zapoczątkowały modę na ten rodzaj mieszkań. Pomysł zrodził się w USA w latach 60. Amerykanie zaczęli przekształcać pustostany, budynki po fabrykach, halach i magazynach w mieszkania. Przy czym nie wykańczali wnętrz w typowym mieszkalnym stylu. Lokale charakteryzowały się dużymi otwartymi przestrzeniami. Surowe sufity, gołe ściany i zniszczone ramy okienne nadawały charakteru wnętrzom. Początkowo lofty zajmowała klasa robotnicza i ubodzy studenci. Z początkiem XXI wieku nietypowe przestrzenie zaczęły przyciągać ekscentrycznych artystów i miłośników ekstrawagancji. Dziś lofty w USA są jedynymi z najatrakcyjniejszych mieszkań do wynajęcia.

W Polsce ścieżkę niestandardowym nieruchomościom przetarła Łódź. Pozostałości po fabrykach okazały się idealnym materiałem do inwestowania. Deweloperzy starają się jednak delikatnie obchodzić z przestrzenią loftów. Główne powody to: wielkość - loft musi mierzyć około 100 mkw i być wysoki na ok 4 m; wykończenie - w środku muszą być zachowane oryginalne elementy konstrukcji np. stropy, goła cegła, drewniane belki, metalowe okucia; cena - tak zachowane przestrzenie to w Polsce rzadkość, a to podbija koszty.

Lofty kierowane są do osób o specyficznym, określonym trybie życia. Alternatywą dla nich mogą być kawalerki w centrach miast wykończone w surowym stylu. Poszukując loftu na wynajem lub sprzedaż w Szczecinie warto od razu udać się biura nieruchomości. Doradca odnajdzie interesujące nas lokale. Jeśli okaże się, że znalezione w Szczecinie lofty nie spełniają wszystkich oczekiwań, agent nieruchomości z pewnością znajdzie zadawalający zamiennik.© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce