Mieszkania na Prawobrzeżu stają się coraz atrakcyjniejsze. Rusza przebudowa kąpieliska

To jedna z tych inwestycji, na którą mieszkańcy Prawobrzeża czekali od lat - ruszyła przebudowa kąpieliska w Dąbiu. Co to oznacza? - Podniesienie atrakcyjności życia na przedmieściach.

Prawobrzeże tworzy aż 11 osiedli położonych w południowo-wschodniej część Szczecina. Mieszkania zlokalizowane na wschodnim brzegu rzeki Regalicy słyną ze swoich podmiejskich wygód, a także z warunków przyjaznych rodzinom z dziećmi oraz osobom poszukującym wytchnienia od zatłoczonego centrum miasta. Wybierając nieruchomości na Prawobrzeżu można liczyć na wygodny dostęp do sklepów, punktów kultury i rozrywki, salonów urody, gabinetów lekarskich, a także szkół i przedszkoli. Do tego wkrótce dojdzie rozbudowana sieć ścieżek rowerowych oraz kąpielisko. Wszystko to przy zachowaniu kameralnego i rodzinnego charakteru dzielnicy.

Przebudowa kąpieliska w Dąbiu jest inwestycją, na którą mieszkańcy Prawobrzeża czekali od dawna. Dzięki niej wzrośnie atrakcyjność sąsiadujących z jeziorem terenów i nieruchomości, a także ich wartość. Ponadto mieszkańcy prawego brzegu miasta zyskają miejsce letnich wypadów i relaksu, którego im brakowało. Na efekty przebudowy kąpieliska trzeba jednak poczekać i… uzbroić w cierpliwość. Renowacja potrwa ponad rok. Wiążą się z nią też utrudnienia drogowe. Jednak jak zapewnia Miasto - warto poczekać, bo będzie to najnowocześniejsze kąpielisko w mieście.

Na miejsce został już wprowadzony ciężki sprzęt, a lokatorzy pobliskich osiedli mogą śledzić efekty prac robotników. Te zapowiadają się spektakularnie. Teren nad jeziorem ma zostać zaaranżowany na nowo. Według planów przy brzegu kąpieliska “zacumuje” statek do zabawy dla najmłodszych. Pojawią się również place zabaw dla dzieci w różnym wieku. Nie zabraknie atrakcji dla osób aktywnych ruchowo - siłownie pod chmurką, miejsca do gry w piłkę czy frisbee. Projekt przewiduje też stoły piknikowe, altany gastronomiczne, pergole, ławki i inne elementy małej architektury. Z pola widzenia zniknie parterowy budynek z lat 60. i zastąpi go nowoczesny obiekt administracyjno-socjalny. Nie zapomniano też o rowerzystach, dla których zaprojektowano parking.

Bez dwóch zdań, inwestycja w kąpielisko przyczyni się do wzrostu zainteresowania najbliższą okolicą. Poszukując odpowiedniego mieszkania dla siebie lub mieszkania na wynajem czy nieruchomości komercyjnej do prowadzenia działalności w pobliżu jeziora warto zwrócić się do biura nieruchomości. Doradca z po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji zaproponuje odpowiednie lokale do wyboru.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce