Mieszkania w kamienicach na sprzedaż. Stare - Nowe Miasto w Szczecinie

Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań od lat inwestują w kamienice zlokalizowane na miejskich Starówkach. Wszystko wskazuje na to, że Szczecin pomału udaje się ich śladem. Na Podzamczu, wkrótce powstanie nowy budynek. Czy to się opłaca?

Zabytkowe nieruchomości, 100-letnie kamieniczki, a nawet nowe budynki wznoszone na starych fundamentach inspirowane XIX-wiecznym stylem robią dziś furorę w największych europejskich miastach. Budynki funkcjonują jako: hotele, biura, kancelarie, luksusowe apartamenty na wynajem oraz mieszkania na sprzedaż. Choć szczecińskiej Starówce daleko jeszcze to tej z Poznania czy Wrocławia, to w ostatnim czasie pojawiło się tu kilka nowych działalności, które dobrze rokują na przyszłość. Wznowiono również budowę ciągu kamieniczek z widokiem na Bulwary i Odrę. Szacuje się, że nieruchomość zostanie ukończona maksymalnie w ciągu 18 miesięcy.

Budynek powstaje przy ulicy Wielkiej Odrzańskiej. Przez wiele lat w tym miejscu znajdował się parking, jednak pięć lat temu podjęto decyzję o wzniesieniu nieruchomości. Nieruchomość zostanie wybudowana na fundamentach pierwotnej zabudowy Starego Miasta, które zostało zniszczone w trakcie II wojny. Po zakończeniu walk spalone budowle wyburzono, fundamenty zasypano, a między ich pozostałościami stworzono ulice. Obecny projekt kamieniczek zakłada przywrócenie dawnego stanu Starówki. W Internecie dostępne są już pierwsze wizualizacje. Za projekt odpowiada ta sama firma, która zaprojektowała m.in. Centrum Dydaktyczno - Badawcze Nanotechnologii w Szczecinie i zrewitalizowała Kwartał C w Stargardzie.

Wiadomo już, że na parterze i pierwszym piętrze w kamieniczkach będą mieściły się lokale usługowe, a na wyższych kondygnacjach apartamenty. O cenach nieruchomości zlokalizowanych na miejskich Starówkach krążą legendy, w końcu mieszczą się w najbardziej prestiżowych częściach miasta. Nie da się jednak wyliczyć średniej kwoty za jaką lokale powinny być sprzedawane - wpływa to wiele czynników jak chociażby: dojazd, jakość infrastruktury, sąsiedztwo. Szacuje się, że w Warszawie średnia cena mieszkania na Starym Mieście wynosi 874 tys. zł, z kolei w Bydgoszczy kawalerkę do drobnego remontu można nabyć nawet (lub jedynie) za 50 tys. zł. Stałe cyfry utrzymują się w Poznaniu, Wrocławiu i Toruniu - koszty oscylują od 150 tys. do 300 tys. zł. Jak będzie w Szczecinie? Na tę odpowiedź należy jeszcze zaczekać.

Nie ulega jednak wątpliwości, że inwestując w apartament lub nieruchomość użytkową na Starym Mieście w Szczecinie, można liczyć na szybki zwrot pieniędzy i zarobek. O pomoc w transakcji warto zwrócić się do biura nieruchomości.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce