Mieszkanie do wynajęcia w Szczecinie? A a może stancja?

Duże mieszkania wracają do łask. Coraz więcej inwestorów rezygnuje z kawalerek na wynajem na rzecz 3- lub 4- pokojowych mieszkań z rynku wtórnego. Lokale są dzielone na stancje i odświeżone wracają na wynajem.

Rosnąca konkurencja na rynku mieszkań do wynajęcia w Szczecinie sprawiła, że inwestorzy zaczęli szukać alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest zakup dużych 3 -, 4 - pokojowych lub większych mieszkań do przekształcenia na stancje. Co ciekawe, mieszkania z rynku wtórnego z lat 60, 70 czy 80, podobnie jak mieszkania w starodawnych kamienicach, przez nieregularne kształty mają potencjał do utworzenia dodatkowego pokoju - a to oznacza dodatkowy zysk. Szacuje się, że stancja na wynajem w Szczecinie to dla najemcy koszt od 500 - 700 zł. Stancje o wysokim standardzie dla maksymalnie 3 lokatorów to nawet 1 tys. zł. od osoby. A to oznacza, że rentowność wynajmu stancji jest znacznie wyższa, niż rentowność kawalerki na wynajem lub 2-pokojowego mieszkania na wynajem.

W Szczecinie nieruchomości z możliwością przekształcenia na stancje można znaleźć na Pomorzanach, w Śródmieściu, na Niebuszewie, ale też na Prawobrzeżu. Wybór lokalizacji stancji na wynajem jest bardzo ważny, ponieważ potencjalny lokator w pierwszej kolejności określa obszar swoich poszukiwań, dopiero w drugiej wylicza cenę jaką jest w stanie zapłacić za lokum. W przypadku pokoi na wynajem grupą docelową są przede wszystkim uczniowie i studenci, w tym studenci z zagranicy, a także młodzi pracownicy stawiający pierwsze kroki na rynku pracy w nowym mieście. To oznacza, że stancja powinna znajdować się w sąsiedztwie szkół, dużych zakładów pracy lub węzłów komunikacyjnych umożliwiających bezpośredni i szybki dostęp do wymienionych działalności.

Odpowiednio wybrany adres może zapewnić inwestorowi stabilność finansową na długi czas. Stąd do poszukiwań warto zaangażować specjalistę, innymi słowy warto skorzystać z usług biura nieruchomości w Szczecinie. Profesjonalny doradca bez problemu wskaże odpowiednie nieruchomości, a także zadba o wszystkie formalności. W razie potrzeby poleci też zaufane firmy budowlane, remontowe czy home stagingowe. Należy pamiętać, że lokalizacją to podstawa, ale wizytówką każdego mieszkania wciąż pozostaje jego aranżacja i jakość pozostawionych w nim sprzętów. W przypadku stancji podstawą są: łóżko, szafa, stolik nocny, biurko i krzesło - w każdym pokoju takie same. Część wspólna, którą najczęściej stanowi kuchnia, powinna być tą najbardziej reprezentatywną, w której lokatorzy będą mogli zbudować dobre relacje między sobą. Dzięki nim, ryzyko przedterminowego zerwania umowy spada niemal do zera.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce