Mieszkanie do wynajęcia w Szczecinie nie musi być brzydkie

Mieszkanie do wynajęcia w blokuNa rynku przyjął się krzywdzący stereotyp, że mieszkanie do wynajęcia musi być brzydkie lub zaniedbane, szczególnie takie z rynku wtórnego. Czas wyjść poza szablony i zobaczyć jak niewiele trzeba by mieszkanie do wynajęcia wzbudzało zazdrość właścicieli loftów i apartamentów.

Mieszkanie do wynajęcia w bloku z wielkiej płyty to znak charakterystyczny mieszkań w takich częściach Szczecina jak Osiedle Kaliny, Osiedle Przyjaźni czy Osiedle Bukowe i Słoneczne. Z kolei Śródmieście to mieszkania do wynajęcia w starych i nowych kamienicach. Pogodno i Gumieńce odznaczają się mieszkaniami do wynajęcia w niskich blokach lub domach podzielonych na części. Wszystkie te nieruchomości łączy często jedna opinia - stare, niemodne i drogie. Czy słusznie? Absolutnie nie! Mnogość internetowych ofert pod hasłem “mieszkanie do wynajęcia - Szczecin” utrudnia wybór lokalu, a nieumiejętne szukanie często kończy się najmem lokalu nie pokrywającego się ze wszystkimi wymogami.

Rozpoczynając poszukiwania idealnego mieszkania do wynajęcia należy zadać sobie takie same pytania jakie zadaje sobie osoba szykująca się do zakupu mieszkania. - Ile złotych jestem w stanie miesięcznie przeznaczyć na mieszkanie? W jakiej dzielnicy Szczecina chciałbym mieszkać? Jakie sąsiedztwo będzie mi najbardziej odpowiadało? Jak duże powinno być mieszkanie? Po ustaleniu odpowiedzi, można albo udać się do biura nieruchomości, albo rozpocząć samodzielne poszukiwania.

Wśród wyników researchu na pewno pojawią mieszkania, które choć spełniają postawione warunki nie wyglądają wystarczająco atrakcyjnie. Czy musi to być problem? To zależy. Pierwszą możliwością jest zwrócenie się do właściciela z prośbą o przeprowadzenie drobnego remontu - odświeżenia mieszkania. Drugą, zaproponowanie przeprowadzenia drobnego remontu na własną rękę. Nie potrzeba do tego dużych nakładów finansowych, wystarczy kilka puszek białej farby, pasek tapety, kilka kafli, zdarcie wykładziny, wywiezienie nadprogramowych mebli lub ich drobna renowacja. Kosztami można się podzielić z właścicielem mieszkania ewentualnie odpowiednio obniżyć czynsz. Uwaga! Jeśli dojdzie do porozumienia wnoszącego o obniżenie czynszu, koniecznie należy zadbać o pisemne potwierdzenie od wynajmującego.

W ten sposób charakterystyczne mieszkanie do wynajęcia w kamienicy w Śródmieściu może przerodzić się w niepowtarzalny lokal w nowoczesnym stylu, a wydzielona część domu na Gumieńcach czy Pogodnie stanie się eleganckim apartamentem w skandynawskim klimacie.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce