Mieszkanie na Gumieńcach w Szczecinie. Fenomen popularnej dzielnicy

Jak mieszkanie to na Gumieńcach. Gumieńce w Szczecinie choć od zawsze lubiane, od kilku lat cieszą się szczególną popularnością i zainteresowaniem wśród inwestorów, a przede wszystkim wśród osób, które zamierzają kupić pierwsze mieszkanie w Szczecinie. Dlaczego?

Trzeba zacząć od tego, że Gumieńce to bardzo dobrze skomunikowana część miasta z centrum Szczecina. Przez dzielnice wiodą liczne linie komunikacji miejskiej i prowadzi droga krajowa ciągnąca się do granicy z Niemcami i dalej. Do tego przez Gumieńce przebiegają dwie linie kolejowe ze stacji Szczecin Główny aż do Berlina. To właśnie tu funkcjonują wydziały Uniwersytetu Szczecińskiego, a także swoje biura w Szczecie mają firmy z zagranicznym kapitałem. Gumieńce, podobnie jak Pogodno, dzieli się na nową i starą część.

Stara część Gumieniec to przede wszystkim dużo zieleni i niskie domy jednorodzinne. Domy stoją w gęstej zabudowie. Mają charakterystyczny kształt - klasycznych domów mieszkalnych ze skośnym dachem o średnim metrażu od 70 do 100 mkw. Praktycznie każdy dom na Gumieńcach to dom z ogrodem. Jednak oferty dom na sprzedaż są rzadkością w tej części miasta. Nieruchomości często są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nowa część dzielnicy to zupełne przeciwieństwo.

Gumieńce w Szczecinie stały się jedną z najmocniej rozbudowywanych dzielnic. Osiedle Nowa Cukrownia, Osiedle za Sterem czy Osiedle Harmonia mocno poszerzyły granice tej części miasta. Za jedno z najpopularniejszych osiedli obecnie uważa się Osiedle Nowa Cukrownia w Szczecinie. To właśnie tu pary często szukają ofert - mieszkanie na sprzedaż, żeby kupić pierwsze mieszkanie dla siebie. Po piętach depczą im inwestorzy, którzy są nastawieni na tworzenie ofert z serii - mieszkanie na wynajem.

Osiedle przyciąga do siebie ze względu na ciekawą historię oraz design. Przed wojną swoją działalność rozpoczęła tu cukrownia. Zakład mocno się rozwijał zapewniając wielu mieszkańcom ówczesnego Szczecina pracę. To m.in. fabryce dzielnica zawdzięcza część mieszkalną. Niestety wojna mocno wpłynęła na infrastrukturę cukrowni, która już nigdy nie odzyskała swojej świetności. Oficjalnie zamknięto ją w 2003 roku, a w 2014 zabytkowe budynki kupił deweloper, by przeprojektować całą przestrzeń i wznieść osiedle Nowa Cukrownia.

I choć nie ma to większego wpływu na popularność dzielnicy, warto też znać historię tej części miasta. Według historyków Gumieńce w Szczecinie wywodzą się od gumnu. Co to takiego? - Tak dawniej nazywano gospodarczą część miasta, na której przechowywano i opracowywano zboża, hodowano zwierzęta i prowadzono gospodarstwa.

Więcej informacji o dzielnicy Gumieńce w Szczecinie można zasięgnąć w naszej agencji nieruchomości - Elite Nieruchomości.



© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce