Mieszkanie na osiedlu Bukowym w Szczecinie - dlaczego warto?

Osiedle Bukowe na Prawobrzeżu w Szczecinie, powstało w latach 80 i wciąż jest uznawane za wzór funkcjonalności osiedlowej zabudowy. Czy warto zainwestować tu w mieszkanie?

Znakiem rozpoznawczym osiedla Bukowego na Prawobrzeżu jest przede wszystkim zieleń. Przed mieszkaniami na parterach można podziwiać bujne ogrody, a w każdej uliczce dominuje inny rodzaj roślinności, odcinającej bloki od miejskiego zgiełku. Architekci projektując zabudowę skupili się głównie na rodzinach, które w przyszłości miały się wprowadzić do mieszkań. Bloki zostały wzniesione w taki sposób, by wspólnie tworzyły niewielkie podwórka, na których czas mogą spędzać rodzice z dziećmi. Wąskie, jednokierunkowe uliczki nie stwarzają niebezpieczeństwa dla najmłodszych i jednocześnie trzymają z daleka od mieszkań setki kierowców poszukujących parkingu. Jeśli chodzi o parking dla mieszkańców, to powstał na obrzeżach osiedla. Jest to też jedno z niewielu osiedli, gdzie kolorowa elewacja bloków jest zaliczana na plus, a nie minus.

Osiedle Bukowe na Prawobrzeżu wyrosło na terenie byłej wsi Klęskowo. Odzyskane działki były terenami typowo rolniczymi. Obszar charakteryzuje się również ciekawą historią. W 1936 r. powstała tu autostrada, która miała na celu połączenie Berlina z Królewcem. Wojna jednak wstrzymała na te plany. Podczas walk zburzono wiele domów oraz zabytkowy kościół. I tak na początku lat 80. rozpoczęto budowę obecnych nieruchomości.

Osiedle Bukowe jest uznawane przez szczecinian za jedno z najładniejszych i najspokojniejszych osiedli w Szczecinie. To miejsce stworzone dla rodzin z dziećmi. Dostępne mieszkania to: kawalerki, 2 - pokojowe i 3 - pokojowe. Metraż mieszkań jest standardowy dla mieszkań w blokach. Przestrzenie nie są duże, a pokoje są skupione blisko siebie, jednak istnieje wiele możliwości ich ciekawego urządzenia. Okolica jest zadbana - funkcjonują nowe place zabaw, infrastruktura jest w pełni wykończona i przystosowana do użytku. W sąsiedztwie działają zarówno supermarkety, jak małe osiedlowe sklepiki. Na plus należy doliczyć sąsiedztwo jeziora i Puszczy Bukowej.

Większość mieszkań na osiedlu Bukowym jest zajęta. Trudno samodzielnie znaleźć zaufaną ofertę z serii - mieszkanie na sprzedaż. Podczas poszukiwań warto wesprzeć się agencją nieruchomości. W bazie biura figurują jedynie sprawdzone mieszkania na sprzedaż lub wynajem. Kontakt z właścicielem mieszkania, kwestie oglądania mieszkania czy dopilnowania formalności leżą po stronie agencji - dzięki temu wymarzone mieszkanie można wybrać ze spokojną głową.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce