Mieszkanie na parterze w Szczecinie? Weź je pod uwagę planując zakup nieruchomości

Mieszkanie na parterze na sprzedaż - tak zaczynają się jedne z najczęściej pomijanych ogłoszeń na rynku nieruchomości. Inwestorzy zwykle obawiają się włamań, hałasu lub wścibskiego zaglądania przez okna. Jednak czy przy dzisiejszych możliwościach technologicznych, te rozterki są słuszne? Nie!

Mieszkanie na parterze w centrum Szczecina może być tak samo przytulne i wygodne jak mieszkanie na piątym piętrze w nowoczesnej kamienicy na Pogodnie. Ryzykowna teza? Wcale nie. Śródmieście Szczecina wyróżnia przede wszystkim gęsta zabudowa starodawnych kamienic. Ich wnętrza charakteryzują się dużymi przestrzeniami, wysokimi sufitami ze stiukowymi dekoracjami oraz drewnianymi oknami. W niektórych mieszkaniach można też znaleźć ukryte schowki czy tajne przejścia między pomieszczeniami. To wszystko sprawia, że inwestor ma szansę nabycia niepowtarzalnej nieruchomości w doskonałej lokalizacji z nieskończoną możliwością aranżacji wnętrza.

Parterowe umiejscowienie takiego mieszkania może być sporym plusem dla osób starszych, matek z dziećmi czy po prostu dużych rodzin. Trzeba bowiem zauważyć, że parter to innymi słowy - mniej schodów do pokonania. Z pewnością docenią to osoby, które raz na jakiś czas muszą wnieść do mieszkania ciężkie zakupy lub regularnie lubią wymieniać meble, lub codziennie pokonują schody z dzieckiem na ramieniu (nie wspominając o wózku) czy po prostu osoby, których kondycja nie jest już taka sama jak za młodzieńczych lat. Oczywiście, można powiedzieć - winda. Jednak, by wejść do windy zwykle i tak trzeba pokonać półpiętro prowadzące na parter. W takim razie czy nie lepiej byłoby zamiast do windy wejść do mieszkania?

Kolejny argument przemawiający za tym by nie ignorować haseł - mieszkanie na parterze na sprzedaż, to możliwość poszerzenia przestrzeni o ogródek. Mieszkania na parterze bardzo często mają przed oknem lub wyjściem balkonowym pas zieleni. W nowych blokach i kamienicach w Szczecinie taki teren jest odgórnie przyporządkowany do mieszkania na parterze. Często jest też ogrodzony płotem. W starszych nieruchomościach najczęściej samodzielnie należy postarać się o możliwość zagospodarowania dodatkowej przestrzeni. Jednak w większości przypadków odpowiedź jest udzielana na korzyść właściciela mieszkania. W ten sposób nabywa się nie tylko lokal, ale też przydomowy ogród, w którym można zjeść śniadanie, pobawić się z dziećmi czy wypuścić psa, by się wyszalał.

Mieszkania na parterze na sprzedaż, to też znacznie większy wybór i niższa cena. Co za tym idzie większa możliwość znalezienia lokalu dopasowanego do swoich potrzeb. A jeśli chodzi o hałas i obawy przed złodziejami, to przy remoncie wystarczy postawić na wygłuszające elementy wykończenia wnętrz, alarm i ewentualnie odpowiednie zasłony okienne. Więcej wskazówek można zasięgnąć w biurze nieruchomości.

 

 

 

 

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce