Mieszkanie na Prawobrzeżu, czyli mieszkanie w sąsiedztwie najlepszej przestrzeni

...a dokładnie w sąsiedztwie Placu Literatury przy ul. Iwaszkiewicza na os. Majowym, który w ubiegłym roku znalazł się w gronie 17 nominowanych realizacji z całego kraju do nagrody w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną w Polsce.

Lokalizacja mieszkania lub domu to czynnik, który w dużej mierze wpływa na komfort życia i codzienne samopoczucie lokatorów. Właśnie z tego powodu nieruchomości są reklamowane przez pryzmat adresu. Najistotniejsze dla potencjalnego nabywcy są takie elementy jak odległość mieszkania od centrum miasta, dogodne dojazdy z pobliskich dzielnic, dostęp do sklepów, punktów usługowych i urzędów, a także ogólna dobra opinia o okolicy. A taką może poszczycić się wymienione osiedle Majowe na Prawobrzeżu w Szczecinie.

To właśnie tam od niemal roku funkcjonuje Plac Literatury. Wyremontowaną przestrzeń tworzą nowoczesne siedziska i leżaki, pergola z biblioteczką „pod chmurką”, fontanna, oświetlenie i... cytaty literackie ułożone na posadzce, od których wzięła się nazwa tego miejsca. Plac jest położony wśród ulic, których patronami są pisarze tacy jak Jarosław Iwaszkiewicz, Witold Gombrowicz, Zofia Nałkowska i Maria Dąbrowska. Decydując się na mieszkanie w bloku na Prawobrzeżu można mieć pewność, że razem z mieszkaniem nabywa się dostęp do nowoczesnych przestrzeni wspólnych, w których można spędzać czas wolny wśród sąsiadów i przyjaciół.

Poza tym warto pamiętać, że odpowiednio dobrana lokalizacja pozwala zbudować więź z danym miejscem. A ta jest niezwykle ważna dla członków naszego społeczeństwa. Z badań wynika, że większość Polaków ceni sobie posiadanie nieruchomości na własność i życie w jednym miejscu. Mimo tych wyników, warto jednak pamiętać o podtrzymywaniu wartości nieruchomości. Po atrakcyjnej lokalizacji wpływ na nią ma jakość utrzymania mieszkania - bieżące usuwanie usterek i inwestowanie w odświeżanie przestrzeni. Można tu dodać, że nawet podczas kryzysu dobre adresy mieszkań utrzymują swoje ceny. Do takich zaliczają się nieruchomości na osiedlu Majowym na Prawobrzeżu.

Nieruchomości na Prawobrzeżu mają nie tylko wygodny dostęp do centrum Szczecina, ale też znajdują się w pobliżu gabinetów lekarskich, przychodni, szpitala, galerii handlowych, supermarketów oraz wielu innych punktów usługowych. Do tego Plac Literatury nie jest jedyną przestrzenią wspólną oddaną do użytku mieszkańców na Prawobrzeżu. Można tu również wymienić Szwajowy Ogród Literacki, który znajduje się w Parku Wolności w Podjuchach czy Puszczę Bukową z Jeziorem Szmaragdowym. Poszukując doskonałej lokalizacji dla siebie warto zwrócić się o pomoc do agencji nieruchomości. Profesjonalny doradca po zebraniu wszystkich najistotniejszych wytycznych dla inwestora wskaże kilka propozycji nieruchomości na Prawobrzeżu. Możliwe, że będzie to właśnie mieszkanie przy ul. Iwaszkiewicza na os. Majowym.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce