Mieszkanie na Prawobrzeżu, czyli zielona alternatywa dla życia w centrum Szczecina

Centrum Szczecina przyciąga do siebie pracowników korporacji, studentów, a także miłośników kultury, historii oraz zachwycającej architektury. Przedmieścia zarezerwowane są dla osób ceniących spokój i bliskość zieleni. Jednak wiele wskazuje na to, że nawet najbardziej zagorzali fani miejskiego zgiełku niedługo pozazdroszczą lokalizacji mieszkańcom Prawobrzeża. Wkrótce powstaną tu nowe rozbudowane trasy rowerowe.

Szczecin przede wszystkim kojarzony jest z morzem - którego tu nie ma, czekoladą i zabytkową architekturą. Wkrótce do tej listy będzie można dopisać sieć tras rowerowych na Prawobrzeżu. W planach jest budowa ścieżki przez Prawobrzeże w kierunku regionalnych, turystycznych szlaków rowerowych. Mowa o drodze długości ponad 9 km z Kijewa do Jezierzyc. Według projektu trasa będzie przebiegać od ulicy Dąbskiej, przez tereny leśne i dalej wzdłuż ulic: Trzcinowej, Uczniowskiej, Kołbackiej, Buczynowej, Mostowej, Wiewiórczej, aż do ulicy Gościnnej w Jezierzycach. Co to oznacza dla mieszkańców Prawobrzeża? - Więcej możliwości rekreacyjnych.

Osoby inwestujące w mieszkania na Prawobrzeżu od zawsze dużą wagę przywiązywały do bliskości zieleni i natury. Puszcza Bukowa, Jezioro Szmaragdowe, Park Majowe, Park Leśny Klęskowo czy Park Leśny Szczecin Dąbie i oczywiście Jezioro Dąbie to tylko kilka argumentów przyciągających kolejnych mieszkańców. Nic zatem dziwnego, że na przestrzeni lat w okolicy tych miejsc zaczęły pojawiać się nowe osiedla z ofertami typu: mieszkania na sprzedaż, mieszkania na wynajem. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że szukając idealnego lokum dla siebie trudno podjąć ostateczny wybór. Na pomoc w tym zakresie można liczyć na biuro nieruchomości. Profesjonalni doradcy pomogą ustalić wszystkie potrzeby i na ich podstawie wskazać kilka sprawdzonych nieruchomości do wyboru. Tym samym rodziny z dziećmi na pewno nie trafią do mieszkania przy ruchliwej ulicy, a raczej na spokojne osiedle Majowe tuż obok placu zabaw i przedszkola. Z kolei miłośnicy sportu mogą liczyć na wskazanie lokalizacji w pobliżu siłowni, parków lub… nowych tras rowerowych.

A te wbrew pozorom mają istotne znaczenie dla wszystkich mieszkańców Prawobrzeża. Dzięki nim możliwa będzie bezpieczna komunikacja między wschodnimi peryferiami Szczecina a osiedlami Słonecznym i Majowym oraz okolicą. Do tego cykliści z łatwością dojadą do Płoni i Jezierzyc. A stamtąd można kontynuować wycieczkę trasą poza Szczecin. Z Płoni dotrzemy do Starego Czarnowa, z Jezierzyc nad jezioro Miedwie. A to dopiero początek wielkich zmian na Prawobrzeżu.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce