Mieszkanie na sprzedaż w Szczecinie. Sprzedawać samemu czy z biurem nieruchomości?

Samodzielna sprzedaż nieruchomości czy sprzedaż nieruchomości za pośrednictwem agencji? To pytanie, którego nie uniknie się po podjęciu decyzji o rozstaniu z dotychczasowym mieszkaniem. Obydwa warianty są tak samo popularne, jednak ten drugi jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy.

Wystawiając mieszkanie na sprzedaż właścicielowi zależy przede wszystkim na: czasie, bezpieczeństwie i zarobku. Dlatego przed ostatecznym podjęciem decyzji czy transakcje sprzedaży przeprowadzi się na własną rękę, czy za pośrednictwem biura nieruchomości warto odpowiedzieć sobie na pytanie - czy samodzielnie jestem w stanie to zrobić? Procedura sprzedaży nieruchomości nie jest tak prosta jak się wydaje. Wiedza, to podstawowe wymaganie do przeprowadzenia bezpiecznej transakcji. Chodzi o wiedzę specjalistyczną, w szczególności z zakresu aktualnie obowiązującego prawa cywilnego i podatkowego. Jest to na tyle szeroki dział, że przydatne jest również doświadczenie. Doświadczenie, które pozwoli na przeprowadzenie sprawnej analizy stanu prawnego nieruchomości oraz formalnego przygotowania do sprzedaży. Do tego zostaje jeszcze połączenie rynkowych tendencji z wartością mieszkania i oczekiwaniami sprzedającego - inaczej mówiąc trafna wycena nieruchomości.

Właściwe przygotowanie oferty z kategori “mieszkanie na sprzeadż” to jedno, ale reklama i prezentacja sprzedawanej nieruchomości to drugie. Opublikowanie ogłoszenia na kilku popularnych portalach internetowych i na tablicy w mediach społecznościowych może okazać się niewystarczające. Tym bardziej, że każdego dnia w samym Szczecinie pojawia się kilkadziesiąt nowych ofert i to z całego regionu. Informacja o sprzedaży mieszkania powinna zawierać profesjonalnie wykonane zdjęcia, a nawet krótkie wideo prezentujące nieruchomość. To najszybszy sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnych kupców. Istotna jest też pełna promocja obejmująca wyróżnienie oferty na najważniejszych branżowych portalach ogłoszeniowych i w mediach społecznościowych. W niektórych przypadkach warto wziąć też pod uwagę reklamę outdoorową. Odpowiednie pozycjonowanie ogłoszenia zapewni dotarcie do grupy docelowej, a co za tym idzie przyśpieszy realizację sprzedaży.

Pozostaje jeszcze właściwa opieka nad ogłoszeniem o sprzedaży mieszkania. Kupca można znaleźć w jeden dzień, ale bardziej prawdopodobne jest, że znajdzie się go po kilku tygodniach a nawet miesiącach. W tym czasie trzeba być gotowym na odbieranie telefonów z wszelkimi pytaniami dotyczącymi mieszkania - i to o każdej porze dnia, a czasem i nocy. Do tego dochodzą jeszcze spotkania i prezentacje nieruchomości. Jeśli trafi się osoba zainteresowana na pewno będzie chciała obejrzeć mieszkanie. Nieruchomość powinna być wtedy posprząta i odpowiednio przygotowana. I tu należy wrócić do pytania - czy samodzielnie jestem w stanie to wszystko zrobić? Decydując się na sprzedaż mieszkania z pomocą biura nieruchomości tak naprawdę można zapomnieć o tych sprawach. Pośrednik zajmie się i stroną prawną, i formalną, i reklamową. Odbieranie telefonów i prezentacja nieruchomości również leżą po jego stronie. W skrócie - agencja nieruchomości zajmie się wszystkim.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce