Mieszkanie na wynajem Szczecin – sprawdź czy nie zmarzniesz jesienią

Przegląd stanu technicznego instalacji oraz grzejników to obowiązkowy element przygotowań do sezonu grzewczego. Zdarza się, że mieszkania, które długo czekają na najemców nie mają przeprowadzonych wszystkich prac konserwatorskich. Na co zwrócić uwagę by nie zmarznąć jesienią?

Grzejniki zamontowane w mieszkaniu na wynajem zawsze wymagają kilkukrotnego sprawdzenia. Wytarcie kurzy, przekręcenie gałki i sprawdzenie czy temperatura rozchodzi się równomiernie to podstawa, o której często się zapomina. Chcąc cieszyć się ciepłym i dobrze ogrzanym mieszkaniem, a także zaoszczędzonymi złotówkami, należy solidnie się przygotować.

Pierwszy krok to właśnie odpowietrzanie. Kaloryfer, który jest nierównomiernie nagrzany oddaje do mieszkania mniej ciepła, ale pobiera znacznie więcej energii grzewczej. Stukanie, bulgot i szum to znaki, które sygnalizują potrzebę odpowietrzenia rur. Aby rozwiązać problem wystarczy odkręcić śrubokrętem zawór odpowietrzający. Zakrętka najczęściej znajduje się w górnej części kaloryfera.

Niewolno zapomnieć, że kaloryfer wymaga też oczyszczania. Grzejniki, szczególnie te starego typu, są pełne zakamarków, w których gromadzą się roztocza i kurz. Kaloryfer rozpoczynający pracę zasysa zimne strużki powietrza dołem, po czym wypuszcza ciepłe powietrze górą. W ten sposób zapominając o warstwie kurzu ukrytej pod kratką zabezpieczającą, spowodujemy, że wszystkie alergeny trafią do powietrza, którym oddychamy. Alergicy oraz dzieci szybko odczują złą jakość powietrza i zareagują katarem lub kaszlem. Grzejnik z łatwością można wyczyścić przy pomocy wilgotnej ściereczki, szczotki lub specjalnych płynów do kurzu. Jeśli właściciel mieszkania nie dość dostatecznie zadbał o porządki, najlepiej całkowicie zdjąć obudowę i przeprowadzić gruntowne oczyszczenie.

Z czym nie poradzimy sobie sami? Jeśli w okolicy kaloryfera zbiera się woda lub z rury wyraźnie kapie woda, to znak, że trzeba skontaktować się z właścicielem mieszkania i zamówić fachowca. Najprawdopodobniej będzie potrzebna wymiana instalacji. Alarmująca jest również rdza na grzejniku, która prędzej czy później zamieni się w dziurę.

Jednak na rynku nieruchomości jest też wiele nowoczesnych mieszkań do wynajęcia, gdzie stosowane są płaszczyznowe rozwiązania grzewcze, takie jak podgrzewane podłogi, radiatory i maty elektryczne. To nie tylko rozwiązania estetyczne, ale też higieniczne i użytkowe. Dystrybucja ciepła po mieszkaniu jest znacznie lepiej dopracowana, niż w przypadku klasycznych kaloryferów. To również sposób na utrzymanie stałego poziomu wilgotności powietrza, co za tym idzie na utrzymanie zdrowia i funduszy na właściwym poziomie.

Poszukując odpowiedniego mieszkania na wynajem warto zacząć od oferty biura nieruchomości. Spośród tysięcy różnych ofert doradca wybierze takie, które będą nie tylko atrakcyjne cenowo, ale przede wszystkim odpowiednie jakościowo. W ten na dobre pożegnamy się z chłodem jesiennych wieczorów.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce