Mieszkanie na wynajem we właściwej dzielnicy – Warszewo

     Niewątpliwie rynek nieruchomości wykazuje wysoką odporność na inflację, a to oznacza, że inwestycja w nieruchomość jest bardziej opłacalna niż lokata w banku. Kupując dom lub mieszkanie, a nawet cały kompleks lokali nie trzeba zarządzać nimi osobiście, można je wynająć. Najważniejszy by zrobić to w odpowiedniej dzielnicy.

 

      W Niemczech, Francji czy Dani króluje wynajem. Ta tendencja wiąże się z mobilnym stylem życia, który dopiero zaczyna pojawiać się w Polsce. Szacuje się, że dochód z wynajmu apartamentu to nawet 30 tys. zł miesięcznie. Wszystko oczywiście zależy od lokalizacji, liczby ofert w danym mieście, powierzchni mieszkania i całkowitej wartości nieruchomości. Właśnie dlatego wybór odpowiedniej dzielnicy pod inwestycję jest tak ważny. Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych dzielnic w Szczecinie jest Warszewo. Ostatnie lata w tej części miasta zaowocowały budową wielu nowoczesnych nieruchomości. Warto jednak zauważyć, że Warszewo to dzielnica historyczna, której czasy sięgają aż XIII wieku. Dzięki temu w wielu budynkach są widoczne wpływy dawnych rozwiązań architektonicznych oraz zabytkowych zdobień.

 

     Nie tylko design nieruchomości ma wpływ na cenę. Ważne jest też otoczenie oraz inne elementy budynku, w którym znajduje się lokal. Wartość podniesie obiekt, w którym są: fitness, basen czy consierge, oraz sąsiedztwo parku, ścieżki rowerowe i dostęp do zieleni. Ponadto apartament przygotowany na wynajem musi być zlokalizowany w miejscu zapewniającym intymność oraz łatwy dostęp do centrum czy też ośrodka biznesowego.

 

     Wynajmem luksusowego mieszkania nie zawsze oznacza długi czas oczekiwania na pojawienie się odpowiedniego najemcy, ponieważ kluczową rolę odgrywa tu nie kwota za wynajem, a lokalizacja i standard. Wynajmem są głównie zainteresowane osoby, które wiążą się z daną miejscowością na określony czas lub nie wiedzą jak długo zostaną w jednym miejscu. To również właściwa opcja dla osób, które nie chcą lub nie są gotowe na zaciągnięcie kredytu. Miesięczna opłata za wynajem jest niejednokrotnie niższa od raty pożyczki. Wynajem ogranicza też troski związane ze spadkiem wartości mieszkania i naprawami usterek. Mimo to według danych Eurostatu zaledwie 4% Polaków realizuje swoje potrzeby mieszkaniowe na rynku najmu. W Niemczech odsetek najmujących dosięga aż 50% społeczeństwa. Z drugiej jednak strony ponad połowa cudzoziemców odwiedzających Polskę w celach biznesowych korzysta właśnie z opcji najmu. Osoby te najczęściej wybierają mieszkania o wysokim standardzie i w popularnych dzielnicach.

 

     Na Warszewie najlepiej rozwiniętymi częściami są: osiedle domków jednorodzinnych przy ulicach Wiśniowy Sad i Glogera oraz grodzone osiedle przy ulicy Rostockiej z ulicami: Korony Północnej, Oriona, Andromedy. Na uwagę zasługują również osiedla domów jednorodzinnych i bliźniaków na przedłużeniu ulicy Wapiennej oraz po obu stronach ulicy Podbórzańskiej, ale też domy, a nawet bloki przy ulicach Słowackiej i Sarniej. Popularnością cieszy się też osiedle Stoki w kwartale ulic Kostrzewskiego, Złotowska, Duńska i osiedle SM Student przy ulicy Belgijskiej oraz Osiedle nad Stawem. Poszukując odpowiedniego mieszkania w wybranej dzielnicy warto skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. Doradcy dysponują obszernymi bazami nieruchomości i są w stanie znacznie szybciej przygotować propozycje mieszkań, które spełnią wskazane wytyczne. 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce