Nieruchomości nad morzem – inwestycja godna polecenia

     Kupno nieruchomości nad morzem Bałtyckim to solidna inwestycja. Apartamentowiec, dom czy mieszkanie można wynająć lub wykorzystać do celów prywatnych. Przekrój możliwości oraz atrakcyjne położenie sprawią, że będzie to twoja lokata, która zapracuje na siebie w krótkim czasie.

 

     Nadmorskie kurorty w Polsce cieszą się niemalejącym zainteresowaniem nie tylko wśród wczasowiczów, ale też inwestorów. Nie można się temu dziwić, wbrew pozorom nadbałtyckie plaże żyją przez cały rok – latem odwiedzają je amatorzy wysokich temperatur i wyrazistej opalenizny, zimą entuzjaści ciszy, spokoju i długich spacerów brzegiem morza. W ostatnich latach wśród gości obserwuje się wzrost wymagań mieszkalnych. Standardowe kwatery własne odchodzą w niepamięć, na rzecz komfortowych apartamentów, loftów czy domów. Wczasowicze dzielą się na tych, którzy lubią zabawić na wypoczynku kilka tygodni i tzw. weekendowych. Wśród nich są zarówno studenci, biznesmeni, menadżerowie jak i rodziny z dziećmi.

 

Określ swój cel

 

     Decydując się na zakup nieruchomości pod wynajem należy dokładnie określić swoją grupę docelową. Klasa wyższa ma inne preferencje niż studenci. Dla tej pierwszej najczęściej dedykowane są apartamenty, czyli wystawne, przestronne pomieszczenia wyróżniające się przestrzenią i komfortem lub luksusowy zespół mieszkań dostosowanych do potrzeb użytkowników. Druga ze wspomnianych grup zwykle preferuje miniapartamenty, lofty lub pojedyncze pokoje o charakterze stancji. Często wyznacznik stanowi tu nie jakość mieszkania, a cena i możliwość dostępu. Kilkupokojowy domek sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi. Jeśli jednak marzy nam się mieszkanie na własny użytek, które w przyszłości odsprzedamy z zyskiem, dobrze jest się skupić na poszukiwaniu takiego o nowoczesnym, otwartym kształcie z piwniczką lub komórką lokatorską i garażem. Wbrew pozorom nie będzie to łatwe zadanie, nawet niewielkie nadmorskie miejscowości obfitują w lokale pochodzące z czasów PRL-u, niedostosowane do współczesnych potrzeb. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z pomocy agencji nieruchomości.

 

Znajdź swoje miejsce

 

     Kluczową rolę odgrywa tu położenie. Twierdzenie „nie ważne gdzie, ważne że nad morzem” straciło wiele ze swojej aktualności”. Lokum musi być położone niedaleko od plaży i promenady. Jeśli myślimy o apartamencie, ważne jest piętro i widok jaki można podziwiać z za okien. W przypadku domków wolnostojących, należy zwrócić uwagę na sąsiedztwo. Najbardziej cenione są nieruchomości położone przy lasach i parkach, wyraźnie odcięte od turystycznego zgiełku. Lokalizacja w samym centrum nie zawsze jest plusem. Pamiętajmy do kogo kierujemy swoją ofertę. Duże trzypokojowe mieszkanie dedykowane rodzinom z małymi dziećmi nie zdobędzie pochlebnych opinii jeśli obok będzie funkcjonować np. dyskoteka. W ostatnich latach bardzo rozwinęła się w naszym regionie Gmina Dziwnów w skład której wchodzą miejscowości nadmorskie jak Międzywodzie, Dziwnówek czy Łukęcin. Już nie tylko Międzyzdroje, Rewal, Pobierowo czy Świnoujście i Kołobrzeg są atrakcyjne dla inwestycji

 

     Liczy się, że średnio najemca zarabia 200 zł za dobę w skali roku. Oczywiście ważnym elementem jest tu obłożenie, które przeciętnie wynosić ok. 35 proc. w stali roku. Wśród kosztów, które trzeba ponieść są m.in.: ubezpieczenie chroniące przed ewentualnymi szkodami, podatek od nieruchomości, opłaty administracyjne i media. Systematyczny wzrost zainteresowania ze strony inwestorów sprawia, że ceny nadmorskich nieruchomości wciąż idą w górę. Liczy się, że lokal nad Bałtykiem jest nawet dwa razy droższy od tego samego metrażu w mieście. Nie jest to jednak zasadą. Decydując się na zakup należy być świadomym, że zainwestowane pieniądze zaprocentują i w przyszłości pozwolą na odsprzedanie nieruchomości ze znacznym zyskiem. Apartamenty na wynajem można też traktować jako synonim spokojnej emerytury, bo jak by nie patrzeć, to obecnie najpewniejsza inwestycja na rynku.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce