Nieruchomości w Szczecin Dąbiu coraz bliżej plaży

Dom lub lokal pod miastem w pobliżu plaży czy jeziora to marzenie wielu osób. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce takie marzenia będzie można spełniać wybierając nieruchomości w Szczecin Dąbiu.

Miejskie kąpieliska latem to najpopularniejsze punkty na mapie Szczecina. Arkonka, Głębokie, Dziewoklicz co sezon przyjmują setki spragnionych relaksu mieszkańców miasta. Podobnym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie kąpielisk lub w pobliskich dzielnicach. Okazuje się, że już wkrótce do powyższych miejsc dołączy Dąbie. Planowany remont tamtejszej plaży powoli staje się faktem. Na tę chwilę kąpielisko pozostaje nieczynne. Jednak w ciągu najbliższych tygodni władze ogłoszą przetarg na wykonawcę. Wiadomo już, że remont obejmie nową instalację wodociągową, energetyczną i oświetleniową. Pojawią się też nowe chodniki, a także podłączenie do kanalizacji sanitarnej i toalety. Nie zabraknie też obiektów małej architektury jak: stoły do szachów, ławy piknikowe, nowe ławki, nowy plac zabaw dla dzieci. Cały obiekt będzie monitorowany.

Nieruchomość w pobliżu miejskiej plaży lub jeziora rodzi wiele możliwości. Wybierając ofertę “działka na sprzedaż”, można postawić na niej kiosk, sklepik, altanę, kontener lub po prostu przyczepę campingową i rozpocząć mały biznes - szczególnie jeśli działka jest w bezpośrednim sąsiedztwie z kąpieliskiem lub na nim. Można też zdecydować się na bardziej kosztowną opcję i wybudować dom lub lokal komercyjny. Osoby, które po prostu marzą o mieszkaniu w sąsiedztwie plaży lub jeziora, z pewnością zainteresują się gotowymi nieruchomościami. Niezależnie od celu inwestycji trzeba pamiętać, że tego typu nieruchomości w znacznej większości są położone z dala od nowoczesnej infrastruktury, ruchu drogowego i miejskiego zgiełku. Dla jednych to plus dla innych minus. Domek czy mieszkanie w pobliżu jeziora albo miejskiego kąpieliska to też gwarancja częstszych odwiedzin znajomych i rodziny.

Czy teren w Dąbiu będzie aż tak atrakcyjny by przyciągnąć nowych inwestorów? Całkiem możliwe. Obecnie, największe jezioro w naszym regionie jest otoczone piaszczystą plażą o długości ok.150m. Teren rozdziela pomost ratowniczy o długości 20m, który wyznacza granicę kąpieliska o długości 100 metrów. Plaża jest plażą strzeżoną. Tuż za nią rozciągają się tereny zieleni. Do dyspozycji gości są sanitariaty, przebieralnie, prysznice, boisko do gry siatkówkę, plac zabaw czy grill. Przestrzeń mimo tego, że mocno zniszczona kryje w sobie spory potencjał. Nie bez powodu na kąpielisku są organizowane takie imprezy jak: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej czy Dąbskie Wieczory Filmowe. Jak zmieni się to po remoncie? Przekonamy się w najbliższym czasie.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce