Nieruchomości w Szczecinie - czy zakupu można dokonać przez live chat?

Internet to pierwsze miejsce, od którego zaczynamy poszukiwania mieszkania do wynajęcia czy też domu na sprzedaż. W przypadku pytań można zadzwonić pod wskazany numer lub skorzystać z formularza kontaktowego. Niektóre biura nieruchomości poszły o krok dalej i swoim potencjalnym klientom zaoferowały doradztwo za pośrednictwem live chata. Jak to działa?

Jakość kontaktu z osobą, oferującą nam nieruchomość to wbrew pozorom pierwszy z czynników, który może wpłynąć na naszą decyzję. Jeśli spodoba nam się oferta domu z ogrodem, obszernym tarasem czy podwójnym garażem, ale nie będziemy mogli dodzwonić się do właściciela lub będziemy długo czekać na odpowiedź na formularz kontaktowy, całkiem możliwe, że w końcu będziemy zmuszeni do wybrania innej oferty. Niestety, ale w wielu przypadkach formularze kontaktowe nie spełniają swojej funkcji. I choć są prostym rozwiązaniem, nie są angażujące. Po za tym formularz wymaga pozostawienia swoich danych, co w wielu osobach budzi obawy o swoją prywatność. Minusem jest też brak płynności dialogu. Rozwiązaniem może być live chat lub messenger.

Nowych technologii nie trzeba się bać. Komunikator jest zwykle zewnętrznym narzędziem, którey działa podobnie jak ten na Facebooku. Okienko uruchamia się w dolnej partii strony i bezpośrednio po otwarciu wyświetla informację o tym czy doradca jest obecnie dostępny. Niektóre firmy ustawiają automatyczne powitanie zachęcające do zadawania pytań. Bez obaw, uruchomienie chatu, to nic zobowiązującego. Nie jest to też opcja, za którą ponosi się dodatkowy koszt. To po prostu komunikator, przy pomocy którego możemy zadać nurtujące nas pytania na temat kupna i sprzedaży nieruchomości i na bieżąco otrzymać odpowiedzi.

Warto wiedzieć, że ustawiania chatu pozwalają doradcy nieruchomości zajrzeć w historię naszych wyszukiwań na stronie. Dzięki temu konsultant jest w stanie udzielić trafniejszych odpowiedzi, sam zadawać pytania, a nawet zasugerować konkretne oferty sprzedaży, kupna czy wynajmu domów, mieszkań czy działek. Co najważniejsze kontakt odbywa się w toku indywidualnym. Konsultant, z którym rozmawiamy nie jest osobą anonimową. Jeśli konwersację będziemy chcieli podzielić na dwie części, wracając na chat możemy zakomunikować chęć kontynuacji dialogu z poprzednim doradcą.

W przypadku gdy będziemy zainteresowani ofertami nieruchomości zaproponowanymi przez doradcę, pozostaje już tylko umówić się na spotkanie, obejrzeć wybrany dom na sprzedaż czy mieszkanie na wynajem i przejść do podpisania umowy.  

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin - Mieszkania i domy na sprzedaż - Szczecin, Warszewo, Mierzyn, Bezrzecze, Gumieńce